سیلیس شیشه, سیلیس صادراتی, سیلیس کوارتز, سیلیس ممتاز, فروش سیلیس, مقالات سیلیسی

سیلیس چیست و چه مصارفی دارد؟

سیلیس چیست و چه مصارفی دارد؟

سیلیس چیست و چه مصارفی دارد؟

سیلیس چیست و چه مصارفی دارد؟ – یک کانی که چند شکلی از دی اکسید سیلیکون با نقطه ذوب ۱۷۱۳ درجه سانتیگراد است. فرمول شیمیایی آن SiO2 است. به عنوان یک قاعده، به عنوان یکی از اجزای گروه سیلیکات و در خاک رس یافت می شود. سیلیس نیز در سیمان به صورت پیوندی وجود دارد و جزء اصلی پوزولان و کوارتز طبیعی است.

عناصر تشکیل دهنده سیلیس

سیلیس (همچنین به عنوان دی اکسید سیلیکون شناخته می شود) یک ترکیب فراوان است که از مولکول های سیلیکون و اکسیژن تشکیل شده است. تقریباً در همه جا می توانید آن را پیدا کنید، از صفحه رایانه گرفته تا شن های ساحل مورد علاقه خود. اگرچه اغلب در صنایع نساجی و فناوری مورد استفاده قرار می گیرد، اکثر مردم از این موضوع آگاه نیستند که سیلیس فواید فوق العاده ای برای سلامتی دارد.

 

ماهیت استفاده صنعتی از سیلیس

ماهیت استفاده صنعتی از سیلیس با خواص فیزیکوشیمیایی آن مشخص می شود: مقاومت بالا در برابر آتش و مقاومت در برابر اکثر اسیدها و قلیاها، توانایی تشکیل شیشه های پایدار، دی الکتریک، شفاف و همچنین ترکیبات یوتکتیک و شیمیایی مختلف با خواص فنی ارزشمند.

 

کاربردهای اصلی سیلیس و مشتقات آن

دی اکسید سیلیکون در صنایع متالورژی، تولید شیشه، سرامیک، ساینده ها، محصولات بتنی و همچنین به عنوان پرکننده در ساخت لاستیک و دیرگدازهای سیلیسی استفاده می شود. در صنعت رنگ و لاک، سیلیس خواص ضد سایش و ضد حریق پوشش های مبتنی بر آن را فراهم می کند و در تولید رنگ های امولسیونی کاربرد فراوانی دارد. به عنوان یک افزودنی مات برای کاهش براقیت استفاده می شود و به ترکیب خواص تیکسوتروپی می دهد (تیکسوتروپی – کاهش ویسکوزیته محلول تحت عمل مکانیکی و بازگرداندن ویسکوزیته قبلی در حالت آرام).

 

 

تولیدات برجسته محصولات از سیلیس

 سیلیس از تشکیل رسوب از رنگدانه در هنگام نگهداری محصول جلوگیری می کند، باعث تثبیت امولسیون و همچنین امکان اعمال رنگ بدون تشکیل قطره می شود. سیلیس همچنین به عنوان یک پرکننده تقویت کننده در تولید لاستیک استفاده می شود که امروزه تقریباً به طور کامل جایگزین کربن سیاه شده است. به دلیل ساختار شبکه ای که دارد می توان آن را به راحتی با آسیاب کردن در آسیاب پراکنده کرد. این امر امکان تولید محصولات لاستیکی مقاوم و بادوام را در رنگ هایی غیر از مشکی فراهم می کند. علاوه بر این، سیلیس ریز جزء ضروری برای الاستومرهای سیلیکونی است.

 

 

سیلیس حاوی چه چیزی است؟

کرمن) یک سازند معدنی متشکل از سیلیس کریپتوکریستالی و آمورف است. در سنگ های رسوبی یافت می شود. از کلسدونی، کوارتز، عقیق و ناخالصی های مختلف تشکیل شده است.

 

 

مزایای دی اکسید سیلیکون چیست؟

سیلیس. اطلاعات مفید از Navichem این ماده به طور فعال در ساخت و ساز، در مهندسی رادیو، در تولید لاستیک و سایر مواد مقاوم در برابر آتش استفاده می شود. در صنایع دارویی، غذایی و آرایشی یافت می شود. به طور خاص در صنایع غذایی، دی اکسید سیلیکون به عنوان غلیظ کننده، خنثی کننده و تثبیت کننده استفاده می شود.

 

 

واکنش های طبیعی سیلیس و موارد استفاده

 سیلیس جذب خوبی دارد و غلظت های بالا می تواند منجر به افزایش ویسکوزیته شود. عامل مات قادر به تنظیم خاموشی در جهت ۴۵ درجه، ۶۰ درجه و ۸۵ درجه است. پوشش ها با مواد مات سیلیکا را می توان پوشش داد.
  • ۱، فیلم ضد انسداد / عامل باز کننده. در تولید فیلم پلی اتیلن، پلی فنیلن، پلی وینیل کلرید غیر سمی، با افزودن دی اکسید سیلیکون می توان فیلم را بسیار راحت باز کرد. به دلیل ایجاد بی نظمی های ریز در سطح فیلم، فضای هندسی کوچکی بین فیلم ها وجود دارد تا از نفوذ مواد با وزن مولکولی کم جلوگیری شود.
  • ۲، استفاده از لاستیک سیلیس می تواند خواص فیزیکی و مکانیکی ترکیبات لاستیک را تا حد زیادی بهبود بخشد تا سستی لاستیک را کاهش دهد و مقاومت غلتشی لاستیک را بدون از دست دادن مقاومت در برابر خیس کاهش دهد. به طور گسترده ای در انواع محصولات لاستیکی استفاده می شود.
  • ۳، در کاربردهای پلاستیکی با استحکام بالا، تحرک بالا و ذرات کوچک سیلیس، می تواند فشردگی، پرداخت سطح و مقاومت در برابر سایش را بهبود بخشد.
  • ۴، در کاربرد خاکستر اتمی، سیلیس بهترین عامل ضد رسوب است. در تولید خاکستر، افزودن سیلیس پایداری رسوب سیستم را بهبود می بخشد، اثر ضد دفع خوب و تیکسوتروپی عالی دارد. بنابراین، سیلیس به طور گسترده در بسیاری از صنایع استفاده می شود، از جمله می توان از آن به عنوان داروهای قرص سازی دارویی، حامل ماده فعال، عامل پرداخت نیمه هادی، مواد پودر ضد پوسته شدن استفاده کرد.

 

 

نوع ارائه و بسته بندی سیلیس به صورت عمومی

سیلیس در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی HDPE لمینت شده با آستر LDPE یا در کیسه های بزرگ ۸۰۰ کیلوگرمی عرضه می شود. امکان بسته بندی انواع مختلف به صورت جداگانه مورد مذاکره قرار می گیرد. ماندگاری محصول ۱ سال از تاریخ تولید می باشد. توصیه می شود در بسته بندی بسته، در مکان های تهویه شده در دمای اتاق نگهداری شود.

 

 

چرا سیلیکون را در آب می ریزند؟

آب سیلیکون طرز تهیه و استفاده. تصفیه آب … سنگ چخماق در آب اثر مضری بر میکروارگانیسم ها دارد، باکتری هایی که باعث پوسیدگی و تخمیر می شوند را سرکوب می کند، بارش فعال در آب پس از ترکیب با فلزات سنگین رخ می دهد. چنین آبی می تواند برای مدت طولانی بدون فاسد شدن باقی بماند و بسیاری از خواص درمانی دیگر را به دست می آورد.

 

 

سیلیکون در کجای طبیعت یافت می شود؟

سیلیکون – ویکی پدیا اغلب در طبیعت، سیلیکون به شکل سیلیس یافت می شود – ترکیبات مبتنی بر دی اکسید سیلیکون (IV) SiO2 (حدود ۱۲٪ از جرم پوسته زمین). کانی ها و سنگ های اصلی تشکیل شده توسط دی اکسید سیلیکون عبارتند از: ماسه (رودخانه و کوارتز)، کوارتز و کوارتز، سنگ چخماق و فلدسپات.

 

 

 

لینکهای مرتبط:

 

اطلاعات تماس: خرید آنتراسیت تصفیه آب

  • تلفن همراه :۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸
  • تلفن کارخانه : ۰۸۱۳۲۳۱۳۸۶۱
  • ایمیل : sales@hamedanmine.com
  • آدرس : همدان-کیلومتر ۴۵ جاده همدان.ملایر-شهرک صنعتی فاز ۲.

دنبال کردن صفحه اینستاگرامی ما | سیلیس صادراتی | سیلیس تصفیه آب | معرفی پاسارگاد سیلیس

 

۵/۵ - (۹ امتیاز)