سیلیس تصفیه آب, سیلیس استخر, فروش سیلیس, کارخانه سیلیس همدان

تولید سیلیس تصفیه آب

تولید سیلیس تصفیه آب

تولید سیلیس تصفیه آب

تولید سیلیس تصفیه آب  – برای تولید سیلیس تصفیه آب سیلیس رسوبی با خنثی سازی کنترل شده سیلیکات سدیم رقیق (آب شیشه) توسط اسیدهای سولفوریک، هیدروکلریک یا کربنیک غلیظ تولید می شود. مواد اولیه مورد نیاز برای سیلیکات است: ماسه، خاکستر سودا، سود سوزآور و آب.

چگونه سیلیس را از آب خارج می کنید؟

برای تولید سیلیس تصفیه آب رایج ترین و موثرترین روش برای حذف سیلیس دانه ای از آب دیگ، نرم کردن آهک است. این فرآیند شامل افزودن آهک، همچنین به عنوان هیدروکسید کلسیم، به آب است. آهک مانند یک نرم کننده آب برای سیلیس عمل می کند و باعث رسوب کلسیم و منیزیم – ذراتی که باعث سختی می شوند – می شود.

 

 

سیلیس در تصفیه آب چه کاربردهایی دارد؟

برای تولید سیلیس تصفیه آب. نرم کردن آهک- سودا: این یک فرآیند رسوب شیمیایی پیچیده است که با استفاده از CaOH و Soda Ash برای بالا بردن pH به سطوح شدید و باعث رسوب CaCO3 و MgOH می شود. سیلیس به MgOH متصل می شود و ته نشین می شود.

 

 

منبع اصلی سیلیس در آب چیست؟

سیلیس (دی اکسید سیلیکون) یک ترکیب طبیعی است که در ماسه و کوارتز یافت می شود. سیلیس برای ساخت شیشه، کابل های فیبر نوری و بتن استفاده می شود. سیلیس معمولا در همه انواع خاک یافت می شود. همانطور که آب در خاک و سنگ حرکت می کند، سیلیس توسط آب جمع می شود و در نهایت می تواند به منبع آب ختم شود.

 

 

روش تولید سیلیکاژل چگونه است؟

به طور معمول، سیلیکاژل اختراعی با مخلوط کردن یک محلول سیلیکات فلز قلیایی آبی، معمولا سیلیکات سدیم، و یک محلول اسید معدنی آبی، معمولاً اسید سولفوریک، برای تشکیل هیدروسول سیلیکا و اجازه دادن به هیدروسل به یک هیدروژل تهیه می‌شود.

 

 

آیا می توانید آب سیلیس بنوشید؟

خوشبختانه سیلیس مانند آب سخت خطری برای سلامتی ندارد. سیلیس اگر به مقدار کم در آب آشامیدنی خورده شود مضر نیست. در واقع، بسیاری از غذاها مانند پیاز، گندم، جو، سبزیجات ریشه دار و توت فرنگی حاوی سیلیس هستند.

 

 

کدام آب بیشترین سیلیس را دارد؟

آب کوه کیریشیما آب کوه کیریشیما دارای بالاترین میزان سیلیس در جهان است (سیلیکا معمولا در سنگ های آتشفشانی یافت می شود). این کوه در ۱۰۰۰۰۰۰ سال گذشته چندین بار فوران کرده و سفره های زیرزمینی طبیعی را تشکیل داده است. این منطقه همچنین به عنوان یکی از پرباران ترین مناطق ژاپن شناخته می شود.

 

 

سیلیس به طور طبیعی چگونه تشکیل می شود؟

بنابراین، کانی‌های سیلیس تنها در ماگماهایی که حاوی بیش از ۴۷ درصد وزنی SiO2 هستند، وجود دارند و با مواد معدنی با نسبت کاتیون: سیلیس پایین – مانند الیوین، نفلین، یا لوسیت ناسازگار هستند.

 

 

چگونه محلول سیلیس درست می کنید؟

نانوذرات سیلیس کروی و آمورف را می توان با واکنش هیدرولیز TEOS در اتانول با استفاده از آب و آمونیاک به روش سل-ژل تهیه کرد. اندازه ذرات نانو سیلیس را می توان با افزودن سورفکتانت های دهانه ۲۰، دهانه ۴۰ و دهانه ۶۰ کنترل کرد.

 

 

سیلیس در کیفیت آب چیست؟

سیلیس یک ماده معدنی سخت و شیشه مانند است که در اثر سنگ بستری که از آن عبور می کند مانند ماسه سنگ و گرانیت به صورت محلول در آب یافت می شود. در چاه ها و آب های سطحی، می تواند از ۱ تا ۱۰۰ قسمت در میلیون به صورت سیلیس محلول (واکنش) یا حل نشده (کلوئیدی) متغیر باشد.

 

 

چه مواد اولیه ای برای سیلیکون مورد نیاز است؟

مواد اولیه مورد نیاز برای سنتز سیلیکون عبارتند از: شن، زغال سنگ، گاز طبیعی/نفت، سنگ نمک، هوا و آب. سیلیکون خام از ماسه و زغال سنگ به دست می آید و به طور مداوم به سیلیکون های مورد نظر تبدیل می شود.

 

 

۲ نوع سیلیس چیست؟

سیلیس به دو گروه اصلی سیلیس کریستالی و سیلیس آمورف (سیلیس غیر کریستالی) تقسیم می شود. رایج ترین نوع سیلیس کریستالی کوارتز است. انواع دیگری نیز وجود دارد، اما کمتر رایج هستند. ترکیبات سیلیس در سراسر محیط در سنگ ها، ماسه، خاک رس، خاک، هوا و آب یافت می شوند.

 

 

آیا سیلیس برای انسان سمی است؟

سیلیکاژل غیر سمی است اما خطر خفگی برای کودکان خردسال است. با این حال، در برخی موارد نادر، تولید کنندگان ژل سیلیکا را در کلرید کبالت، یک ترکیب سمی، می پوشانند. خوردن ژل سیلیکا با پوشش کلرید کبالت احتمالاً باعث تهوع و استفراغ می شود.

 

 

سیلیس در آب معدنی چیست؟

شاه الدین محد شم، سیلیس یا نام دیگر آن، دی اکسید سیلیکون (SiO2)، یک ماده طبیعی است که در خاک های تشکیل شده از سیلیکون و اکسیژن وجود دارد. در آب معدنی، بسته به نوع سنگی که آب معدنی از آن گرفته می شود، سیلیس می تواند به طور طبیعی در مقادیر بسیار کم یا اصلا وجود نداشته باشد.

 

 

آیا تمام آب های معدنی سیلیس دارند؟

آب سیلیس به طور قابل توجهی با اکثر آب های معدنی متفاوت است، زیرا حاوی سطوح بالاتری سیلیکون نسبت به اکثر آب های بطری است. سیلیکون به شکل محلول به نام Orthosilicic Acid (OSA) شناخته می شود و معمولاً بر روی برچسب های آب بطری به عنوان سیلیس ذکر می شود که بر حسب میلی گرم در لیتر اندازه گیری می شود.

 

 

آیا سیلیس PH را کاهش می دهد؟

هنگامی که سیلیس اضافه می کنید، مهم است که توجه داشته باشید که احتمالاً pH محلول غذایی شما را افزایش می دهد. تا زمانی که PH خود را با کیت تست pH یا قلم pH چک کنید و با استفاده از pH بالا یا پایین، محلول را به محدوده مورد نظر برگردانید، مشکلی نیست.

 

وقتی سیلیس از آب پاک نشود چه اتفاقی می افتد؟

رسوب غشایی زمانی اتفاق می‌افتد که ذرات سیلیس در منافذ غشا قرار می‌گیرند و جریان طبیعی مایعات را از طریق غشا مسدود می‌کنند. علاوه بر این، از آنجایی که ذرات سیلیس ساینده هستند، می توانند باعث پارگی زودرس و ضعیف شدن مواد غشایی فیلتراسیون شوند.

 

 

سیلیس چقدر سریع آب را جذب می کند؟

به عنوان مثال، خاک رس فعال، سیلیکاژل و غربال‌های مولکولی می‌توانند تقریباً ۱۰ درصد آب را وقتی در معرض دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد / ۷۵ درصد RH به مدت ۱ ساعت قرار گیرند، جذب کنند، که منجر به از دست دادن قابل توجه اثر محافظتی محصولات می‌شود.

 

 

سیلیس در چه PHی حل می شود؟

نرخ انحلال سیلیس بین pH 3.5 و ۷ مستقل از pH است، اما به طور قابل توجهی کمتر از pH 3.5 افزایش می یابد، به طوری که سرعت انحلال کوارتز و سیلیس آمورف در pH 0 بیش از یک مرتبه سریعتر از سرعت انحلال در pH 3.5 است.

 

 

چرا سیلیکاژل در بطری های آب استفاده می شود؟

کیسه های سیلیکاژل معمولاً برای جذب رطوبت و خشک نگه داشتن چیزها استفاده می شوند. آنها اغلب در بطری های آب استفاده نشده، با لنزهای دوربین و غیره نگهداری می شوند تا خشک شوند. این کیسه ها برای استفاده مجدد در سراسر خانه، در مکان هایی که رطوبت بیش از حد وجود دارد، ایده آل هستند.

 

 

۳ حقیقت جالب در مورد سیلیکون چیست؟

سیلیکون غیر سمی است اما برخی از سیلیکات ها مانند آزبست سرطان زا هستند. کارگرانی مانند معدنچیان و سنگ شکن ها که در معرض گرد و غبار سیلیسی هستند می توانند به یک بیماری ریوی جدی به نام سیلیکوزیس مبتلا شوند. سیلیکون ۲۷.۷ درصد از پوسته زمین را بر حسب جرم تشکیل می دهد و دومین عنصر فراوان است (اکسیژن اولین عنصر است).

 

 

سیلیس چگونه استخراج می شود؟

تقریباً در همه موارد، استخراج سیلیس از روش‌های استخراج روباز یا لایروبی با تجهیزات استاندارد استخراج استفاده می‌کند. به جز ایجاد مزاحمت موقت در منطقه فوری در حالی که عملیات معدنی فعال است، استخراج شن و ماسه معمولاً اثرات زیست محیطی محدودی دارد.

 

 

سیلیکون با خلوص بالا چگونه ساخته می شود؟

تولید صنعتی فعلی سیلیکون با خلوص بالا از روش زیمنس با استفاده از تری کلروسیلان خالص، SiHCl3 استفاده می کند. با گاز هیدروژن، SiHCl3، که از تبدیل سیلیکون خام با کلرید هیدروژن به دست می آید، سیلیکون را تجزیه کرده و روی میله های سیلیکونی با خلوص بالا رسوب می کند و میله ها را در دمای ۱۱۵۰ درجه سانتی گراد بزرگ می کند.

 

 

مواد تشکیل دهنده سیلیس چیست؟

دی اکسید سیلیکون (SiO2) که به نام سیلیس نیز شناخته می شود، یک ترکیب طبیعی است که از دو ماده فراوان زمین ساخته شده است: سیلیکون (Si) و اکسیژن (O2). دی اکسید سیلیکون اغلب به شکل کوارتز شناخته می شود.

 

 

آیا سیلیس یک ماده سمی است؟

سیلیس کریستالی هنگام استنشاق برای انسان سمی است زیرا به بافت های ریه آسیب می رساند. سیلیس کریستالی در سایر مکان‌های محیط مانند آب‌های سطحی یا زیرزمینی، برای سلامت انسان نگران کننده نیست زیرا از این منابع تنفس نمی‌شود.

 

 

سیلیس چیست و چگونه ساخته می شود؟

سیلیس شکل دی اکسید سیلیکون، SiO2 است و بیشتر به صورت ماسه کوارتز، سنگ چخماق و عقیق وجود دارد. از فرم پودر سیلیس برای تولید شیشه، سرامیک و غیره استفاده می شود. SiO2 ترکیب شیمیایی دی اکسید سیلیکون است. هنگامی که سیلیکون در معرض اکسیژن قرار می گیرد تشکیل می شود.

 

 

کاربرد اصلی سیلیس چیست؟

سیلیس کریستالی یک ماده معدنی معمولی است که در پوسته زمین یافت می شود. موادی مانند ماسه، سنگ، بتن و ملات حاوی سیلیس کریستالی هستند. همچنین برای ساخت محصولاتی مانند شیشه، سفال، سرامیک، آجر و سنگ مصنوعی استفاده می شود.

 

 

اگر سیلیس بنوشید چه اتفاقی می افتد؟

سیلیکاژل از نظر شیمیایی بی اثر است. این بدان معنی است که در بدن تجزیه نمی شود و باعث مسمومیت نمی شود. با این حال، به دلیل اینکه ژل یا بسته و ژل تجزیه نمی شود، می تواند باعث خفگی شود.

 

 

سیلیس باعث چه بیماری هایی می شود؟

تنفس ذرات سیلیس کریستالی بسیار کوچک (“قابل تنفس”) باعث بیماری های متعددی از جمله سیلیکوزیس، یک بیماری لاعلاج ریوی می شود که منجر به ناتوانی و مرگ می شود. سیلیس کریستالی قابل تنفس همچنین باعث سرطان ریه، بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) و بیماری کلیوی می شود.

 

 

کدام آب بیشترین سیلیس را دارد؟

آب کوه کیریشیما دارای بالاترین محتوای سیلیس در جهان است (سیلیکا معمولا در سنگ های آتشفشانی یافت می شود). این کوه در ۱۰۰۰۰۰۰ سال گذشته چندین بار فوران کرده و سفره های زیرزمینی طبیعی را تشکیل داده است. این منطقه همچنین به عنوان یکی از پرباران ترین مناطق ژاپن شناخته می شود.

 

 

چرا سیلیس به آب اضافه می شود؟

سیلیس به صورت سیلیس محلول یا ذرات سیلیکات معلق در اکثر آبهای طبیعی یافت می شود. سیلیس در بسیاری از کاربردهای صنعتی، از جمله تولید مواد غذایی و دارویی، به عنوان افزودنی و برای تصفیه آب استفاده می شود.

 

 

سیلیس از کجا در آب می آید؟

آبی که از روی زمین یا روی زمین می گذرد، سیلیس ماسه ها، سنگ ها و مواد معدنی را به عنوان یکی از ناخالصی هایی که جمع می کند، حل می کند. محتوای سیلیس در آبهای طبیعی معمولاً در محدوده ۵ تا ۲۵ میلی گرم در لیتر است، اگرچه غلظت بیش از ۱۰۰ میلی گرم در لیتر در برخی مناطق رخ می دهد.

 

 

چگونه سیلیس را از تصفیه آب حذف می کنید؟

روش های مختلفی برای حذف سیلیس از منبع آب وجود دارد، از جمله نرم کردن آهک، تبادل یونی، اسمز معکوس، اولترافیلتراسیون و انعقاد الکتریکی.

 

 

 

۵/۵ - (۸ امتیاز)