مقالات, مقالات سیلیسی

انواع چسب های کاشی و سرامیک

انواع چسب های کاشی و سرامیک

انواع چسب های کاشی و سرامیک

انواع چسب های کاشی و سرامیک – چسب کاشی یک نوع سیمان پر تلند غیر آلی پلیمری است که با مواد دانه بندی و مواد شیمیایی مرغوب تولید میشود و چسب های کاشی قادر به اتصال سطوح دو ماده و مصالح به یکدیگر می باشند از زمانی که چسب های کاشی پودری و خمیری به تولید رسیده اند کیفیت ملات مصرفی به راحتی در سطح مناسبی نگهداری میشود و به دلیل بسته بندی که دارند سرعت کار بالاتر و مکان کار بمیز و مرتب می باشد.

انواع چسب های کاشی

 1. -چسب های کاشی پودری
 2. -چسب های کاشی خمیری

انواع چسب های کاشی و سرامیکچسب های کاشی پودری

یکی از پر کاربردترین چسب های ساختمانی چسب های کاشی پودری می باشند که از مخلوط سیمان سیلیس کربنات رزین و افزودنیهای دیگر تولید میشود.که در این چسب ها از رزین پلیمری جهت افزایش مقاومت و قدرت چسبندگی استفاده میشود.

کاربرد چسب های کاشی

 • ۱-چسباندن انواع کاشی و سرامیک بر روی کف و بدنه اتاق ها و دیواره های داخلی ساختمان
 • ۲-استفاده از این چسب ها برای چسباندن انواع کاشی های ابعاد مختلف روی ریوار و کاشی های قدیمی
 • ۳-افزایش مقاومت کاشی در برابر رطوبت
 • ۴-افزایش قدرت چسبندگی
 • ۵-تسریع در کارها و اقتصادی بودن استفاده از این محصولات
 • ۶-چسباندن کاشی در صورت نبودن امکانات و مصالح ماسه و سیمان در محیط صنعتی

 

چسب های کاشی خمیری

این چسب ها با مخلوط سیلیس پودری کربنات کلسیم مواد رزینی و افزودنی های صنعتی همراه آب انجام میشود و در بسته بندی های سطل و پلاستیک انجام میشود.

مزیت چسب های کاشی خمیری

 • ۱-دارای چسبندگی و خاصیت ارتجاعی
 • ۲-مقاوم در برابر زلزله و نشست ساختمان
 • ۳-بعد از خشک شدن نسیت به رطوبت مقاوم بوده
 • ۴-مقاوم در برابر سرما و گرما
 • ۵-قابل دسترس بودن در شهرها و قیمت های مناسب
 • ۶-کاهش هزینه ها در بازسازی ساختمان ها

انواع چسب های کاشی و سرامیک

تفاوت چسب های کاشی پودری و خمیری

تفاوت این دو نوع چسب کاشی بیشتر در مقاومت آنها در برابر آب و گرما می باشد که از هر کدام از این چسب ها در شرایط های مختلف استفاده می کنند.شرکت معدن سیلیس کلیه مواد اولیه سیلیس و کربنات کلسیم مصرفی در این نوع چسب ها را تولید میکند و سیلیس مصرفی در انواع سایزهای ریز و درشت تولید میشود و نوع مصرف آن بستگی دارد به نوع چسب و و برند تولید که متفاوت می باشد.که بیشتر در این نوع چسب ها از سیلیس میکرونیزه سفید و سیلیس پودری زبر همراه با کربنات کلسیم سفید استفاده میشود.

 

معیار انتخاب چسب کاشی انواع چسب های کاشی و سرامیک

اولین قدم در انتخاب چسب کاشی در نظر گرفتن نوع نصب در پروژه است. یک نصب کننده کاشی باید در نظر داشته باشد که کاشی در داخل یا خارج ، به دیوار یا کف یا در یک منطقه مرطوب یا خشک اعمال می شود. علاوه بر این ، نصب کننده باید در مورد نوع بستری که استفاده می شود تأمل کند: دیوار گچ ، بتن ، تخته سه لا یا تخته پشتی.

 

خروجی نهایی سیلیس چسب کاشی

چسب های ارگانیک از محبوب ترین انواع چسب ها هستند. معمولاً خریداری می شوند زیرا نیازی به اختلاط ندارند و باعث می شوند کاشی های دیواری بدون لغزش در جای خود باقی بمانند. کسانی که از آنها استفاده می کنند باید مراقب محل قرارگیری کاشی ها باشند ، اما این نوع چسب نباید در مکانهایی که در معرض گرما هستند یا برای کاشی های خارج از خانه استفاده شود.

 

و اما ملات سیلیسی

نوع متداول دیگر ، ملات با نازک است. معمولاً توسط شخصی که کاشی را نصب می کند مخلوط می شود و دارای قدرت اتصال بهتری است و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به مواد ارگانیک دارد. این چسب بر روی کاشی در یک لایه نازک ضخیم می شود ، که معمولاً بیش از ۰.۱۸۷۵ اینچ (۴.۷۶ میلی متر) ضخامت ندارد. انواع زیادی از ملات های نازک موجود وجود دارد ، بنابراین یافتن تناسب مناسب برای تقریباً در هر کار مشخص آسان است.

 

 

۵/۵ - (۲۸ امتیاز)

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *