مقالات, مقالات سیلیسی

انواع چسب های کاشی و سرامیک

انواع چسب های کاشی و سرامیک
۸۲ / ۱۰۰

انواع چسب های کاشی و سرامیک

انواع چسب های کاشی و سرامیک – چسب کاشی یک نوع سیمان پر تلند غیر آلی پلیمری است که با مواد دانه بندی و مواد شیمیایی مرغوب تولید میشود و چسب های کاشی قادر به اتصال سطوح دو ماده و مصالح به یکدیگر می باشند از زمانی که چسب های کاشی پودری و خمیری به تولید رسیده اند کیفیت ملات مصرفی به راحتی در سطح مناسبی نگهداری میشود و به دلیل بسته بندی که دارند سرعت کار بالاتر و مکان کار بمیز و مرتب می باشد.

انواع چسب های کاشی

 1. -چسب های کاشی پودری
 2. -چسب های کاشی خمیری

انواع چسب های کاشی و سرامیکچسب های کاشی پودری

یکی از پر کاربردترین چسب های ساختمانی چسب های کاشی پودری می باشند که از مخلوط سیمان سیلیس کربنات رزین و افزودنیهای دیگر تولید میشود.که در این چسب ها از رزین پلیمری جهت افزایش مقاومت و قدرت چسبندگی استفاده میشود.

کاربرد چسب های کاشی

 • ۱-چسباندن انواع کاشی و سرامیک بر روی کف و بدنه اتاق ها و دیواره های داخلی ساختمان
 • ۲-استفاده از این چسب ها برای چسباندن انواع کاشی های ابعاد مختلف روی ریوار و کاشی های قدیمی
 • ۳-افزایش مقاومت کاشی در برابر رطوبت
 • ۴-افزایش قدرت چسبندگی
 • ۵-تسریع در کارها و اقتصادی بودن استفاده از این محصولات
 • ۶-چسباندن کاشی در صورت نبودن امکانات و مصالح ماسه و سیمان در محیط صنعتی

 

چسب های کاشی خمیری

این چسب ها با مخلوط سیلیس پودری کربنات کلسیم مواد رزینی و افزودنی های صنعتی همراه آب انجام میشود و در بسته بندی های سطل و پلاستیک انجام میشود.

مزیت چسب های کاشی خمیری

 • ۱-دارای چسبندگی و خاصیت ارتجاعی
 • ۲-مقاوم در برابر زلزله و نشست ساختمان
 • ۳-بعد از خشک شدن نسیت به رطوبت مقاوم بوده
 • ۴-مقاوم در برابر سرما و گرما
 • ۵-قابل دسترس بودن در شهرها و قیمت های مناسب
 • ۶-کاهش هزینه ها در بازسازی ساختمان ها

انواع چسب های کاشی و سرامیک

تفاوت چسب های کاشی پودری و خمیری

تفاوت این دو نوع چسب کاشی بیشتر در مقاومت آنها در برابر آب و گرما می باشد که از هر کدام از این چسب ها در شرایط های مختلف استفاده می کنند.شرکت معدن سیلیس کلیه مواد اولیه سیلیس و کربنات کلسیم مصرفی در این نوع چسب ها را تولید میکند و سیلیس مصرفی در انواع سایزهای ریز و درشت تولید میشود و نوع مصرف آن بستگی دارد به نوع چسب و و برند تولید که متفاوت می باشد.که بیشتر در این نوع چسب ها از سیلیس میکرونیزه سفید و سیلیس پودری زبر همراه با کربنات کلسیم سفید استفاده میشود.

 

معیار انتخاب چسب کاشی انواع چسب های کاشی و سرامیک

اولین قدم در انتخاب چسب کاشی در نظر گرفتن نوع نصب در پروژه است. یک نصب کننده کاشی باید در نظر داشته باشد که کاشی در داخل یا خارج ، به دیوار یا کف یا در یک منطقه مرطوب یا خشک اعمال می شود. علاوه بر این ، نصب کننده باید در مورد نوع بستری که استفاده می شود تأمل کند: دیوار گچ ، بتن ، تخته سه لا یا تخته پشتی.

 

خروجی نهایی سیلیس چسب کاشی

چسب های ارگانیک از محبوب ترین انواع چسب ها هستند. معمولاً خریداری می شوند زیرا نیازی به اختلاط ندارند و باعث می شوند کاشی های دیواری بدون لغزش در جای خود باقی بمانند. کسانی که از آنها استفاده می کنند باید مراقب محل قرارگیری کاشی ها باشند ، اما این نوع چسب نباید در مکانهایی که در معرض گرما هستند یا برای کاشی های خارج از خانه استفاده شود.

 

و اما ملات سیلیسی

نوع متداول دیگر ، ملات با نازک است. معمولاً توسط شخصی که کاشی را نصب می کند مخلوط می شود و دارای قدرت اتصال بهتری است و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به مواد ارگانیک دارد. این چسب بر روی کاشی در یک لایه نازک ضخیم می شود ، که معمولاً بیش از ۰.۱۸۷۵ اینچ (۴.۷۶ میلی متر) ضخامت ندارد. انواع زیادی از ملات های نازک موجود وجود دارد ، بنابراین یافتن تناسب مناسب برای تقریباً در هر کار مشخص آسان است.

 

 

This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.