آهک کلسینه, خرید سیلیس, زغال سنگ, فروش سیلیس, قیمت سیلیس, کربن اکتیو, کربنات کلسیم, مقالات, مقالات سیلیسی

آهک کلسینه

آهک کلسینه

آهک کلسینه

هنگامی که سنگ آهک معدنی را در کوره های آهک پزی قرار می دهند و در حرارتی بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد و در مدت زمان طولانی قرار می دهند به طوری که مواد شروع به تجزیه کنند در نتیجه مواد غیر ضروری آن مانند آهن و منیزیم و گاز کربنیک جدا می شود و یک آهک خالص با یک فرمول مولکولی کلسیم اکسید باقی می ماند.در علم واژه کلسینه شدن یعنی در حضور اکسیژن حرارت دهی شود.

آهک کلسینه

اکسید شدن سنگهای معدنی

اگر بر روی سنگ های معدنی چه اکسیژن باشد چه نباشد حرارت اعمال شود به طوری که دچار تجزیه حرارتی شود به آن اکسید شدن می گویند.حرارتی که به آن اعمال می شود بین ۵۵۰تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.این نوع آهک فعال ترین نوع آهک است.

واکنش شیمیایی

واکنش شیمیایی کلسینه کردن با وجود آنکه بسیار ساده و آسان به نظر می رسد ولی در عمل از پیچیدگی های خاصی برخوردار است و به عوامل بسیاری وابسته می باشد.
زمان کلسینه شدن نیز،شرایطی مشابه با دمای کلسینه شدن دارد و اگر مدت آن از حد معینی تجاوز کند این امر منجر به تشکیل آهک کم متراکم با خلوص نامطلوب می شود ،لذا لازم است که دما و زمان به دقت در جریان کلسینه معین و برنامه ریزی گردد.

آهک کلسینه

فروش آهک کلسینه

شرکت معدن سیلیس همدان ،تولید کننده ی آهک کلسینه،آهک هیدراته،دولومیت کلسینه را در بهترین کوره های صنعتی که امکان اعمال حرارت بالا دارد را انجام می دهد که انواع آهک با قیمت مناسب و کیفیت بالا با بسته بندی فله ،میسه جامبو و کیسه های ۴۰ کیلیویی عرضه می شود.

جهت خرید آهک و دولومیت کلسینه با شرکت در ارتباط باشید. ۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸

روش تهیه آهک سیلیس

آهک کلسیم از پخت سنگ آهک در کوره با دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد تهیه می شود که این محصول با نام های دیگری مانند آهک کلسیم، آهک پخته، اکسید کلسیم صنعتی، آهک بازار، کلسیم نامشخص، اکسید کلسیم و آهک شناخته می شود. برای پخت آهک صنعتی یا آهک کلسیم برای مصارف صنعتی مانند فولادسازی، بالاترین خلوص CaO و کمترین میزان ناخالصی مانند SiO2، دی اکسید گوگرد و فسفر باید در نظر گرفته شود. به دلیل کیفیت بالای سنگ آهک و خلوص بالای عناصر آن، آهک کلسیم از کیفیت بالایی برخوردار است.

آهک کلسیم و مقاصد صادراتی

آهک کلسیم، بیشتر توسط مشتریانی که بهترین کیفیت فولاد کربن، مصالح ساختمانی، ساخت و ساز و تصفیه آب را تولید می کنند، ارائه می شود. بنابراین، ما در حال صادرات آهک کلسیم به کشورهای آفریقایی، خاورمیانه، خلیج فارس، شرق آسیا و کشورهای مستقل مشترک المنافع هستیم.کلسیم آهک با مجوز معدن شیمیایی ایران توسط بهترین مواد اولیه آهک کلسیم مطابق با استاندارد ASTM تولید، بسته بندی و صادرات به مقاصد ذکر شده را انجام می دهد.

 

 

 

تفاوت بین CaO و CaCO3 چیست؟

کربنات کلسیم دارای فرمول شیمیایی CaCO3 و اکسید کلسیم دارای فرمول شیمیایی CaO است. کربنات کلسیم را سنگ آهک می نامند و هنگامی که به اندازه کافی گرم شود به اکسید کلسیم تبدیل می شود که به آن آهک زنده می گویند.

 

 

کدام آهک بهترین است؟

بهترین آهک برای تهیه شیره، آهک ایرانی (Citrus × latifolia) است که به آهک تاهیتی نیز معروف است. این رایج ترین نوع آهک است که برای تولید آبمیوه استفاده می شود و اغلب در تمام سال در فروشگاه های مواد غذایی یافت می شود. لیموترش ایرانی دارای پوست سبز نازک و تفاله آبدار و اسیدی است که آن را برای آب میوه گیری ایده آل می کند.

 

 

آیا دو نوع آهک وجود دارد؟

*سه شکل اساسی آهک با خواص متفاوت و دو شکل اساسی پرکاربردترین شکل آن که هیدروکسید کلسیم است وجود دارد. *هیدروکسید کلسیم به صورت پودر یا بتونه سوز آور و واکنش پذیر با بسیاری از مواد است که بسیار مفید است.

 

 

چگونه آهک سریع درست کنیم؟

طرز تهیه آهک زنده: – کربنات کلسیم خود را مستقیماً روی شعله حرارت دهید تا داغ شود. این کار را حدود ۲-۳ دقیقه انجام دهید. سنگ در اثر حرارت تجزیه می شود و اکسید کلسیم (آهک سریع) و دی اکسید کربن ایجاد می کند. بعد از اینکه معلوم شد سنگ پخته و تجزیه شد، حرارت را خاموش کنید.

 

 

کدام نوع آهک سریعتر عمل می کند؟

آهک گلوله‌ای در مقابل آهک آگ (و سایر تقلب‌کنندگان) آهک پودری (یا آسیاب شده) از خرد کردن و آسیاب کردن سنگ آهک به پودر ایجاد می شود. با تغییر شکل پودری، آهک می تواند به سرعت تجزیه شود و سریعتر از گزینه هایی مانند آهک آگ شروع به کار کند.

 

 

تفاوت بین آهک کشاورزی و آهک زنده چیست؟

آهک سوخته که به عنوان آهک زنده نیز شناخته می شود، از حرارت دادن سنگ آهک برای دفع دی اکسید کربن به دست می آید. این آهک غلیظ تر و سوزاننده تر از آهک کشاورزی و ناخوشایند است، بنابراین به ندرت در کشاورزی استفاده می شود.

 

 

چگونه آهک کلسینه شده درست می کنید؟

سنگ آهک به قسمت فوقانی یا “انتهای پشتی” کوره وارد می شود، در حالی که سوخت و هوای احتراق به سمت پایین یا “انتهای جلویی” کوره شلیک می شوند. سنگ آهک هنگام حرکت به سمت پایین کوره به سمت انتهای پایین گرم می شود. همانطور که سنگ آهک از قبل گرم شده در کوره حرکت می کند، “کلسینه” می شود و به آهک تبدیل می شود.

 

 

تفاوت بین سنگ آهک و آهک کلسینه شده چیست؟

سنگ آهک یک سنگ رسوبی است که میلیون‌ها سال پیش در نتیجه تجمع صدف، مرجان، جلبک و دیگر زباله‌های اقیانوسی به وجود آمده است. آهک زمانی تولید می شود که سنگ آهک در معرض حرارت شدید قرار می گیرد و کربنات کلسیم را به اکسید کلسیم تبدیل می کند.

 

 

دمای کلسیناسیون چقدر است؟

دمای کلسیناسیون – در تولید واقعی، دمای کلسینه اغلب در محدوده ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد تحت نور اتلاف حرارت کنترل می شود زیرا درجات متراکم، اندازه بلوک ها و ناخالصی های سنگ آهک متفاوت است.

 

 

چرا CaCO3 را سنگ آهک می نامند؟

سنگ آهک (کربنات کلسیم CaCO 3) نوعی سنگ رسوبی کربناته است که منبع اصلی مواد آهک است. این ماده بیشتر از مواد معدنی کلسیت و آراگونیت تشکیل شده است که اشکال کریستالی مختلف CaCO 3 هستند. سنگ آهک زمانی تشکیل می شود که این مواد معدنی از آب حاوی کلسیم محلول رسوب کنند.

 

 

 

نام دیگر آهک زنده چیست؟

اکسید کلسیم (فرمول: CaO)، که معمولاً به عنوان آهک زنده یا آهک سوخته شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی پرکاربرد است. این یک جامد سفید، سوزاننده، قلیایی، کریستالی در دمای اتاق است.

 

آهک کلسینه شده برای چه مواردی استفاده می شود؟

آهک کلسینه شده توسط صنعت فولاد برای حذف سیلیس و سایر ناخالصی ها مانند گوگرد از فولاد با تشکیل سرباره در طول فرآیند ذوب استفاده می شود. کیفیت بالای آهک برای اطمینان از حداقل باقیمانده عناصر نامطلوب و بهبود عمر پوشش کوره ضروری است.

 

تفاوت بین آهک زنده و اکسید کلسیم چیست؟

اکسید کلسیم (CaO) – تهیه، خواص و کاربردهای آهک زنده اکسید کلسیم، که معمولاً به عنوان آهک شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی با فرمول CaO است. اکسید کلسیم، همچنین به عنوان آهک زنده شناخته می شود، یک ماده قلیایی است که از قرون وسطی مورد استفاده قرار گرفته است. اعتقاد بر این است که آهک زنده یکی از قدیمی ترین مواد شیمیایی شناخته شده برای نسل بشر است.

 

چرا اکسید کلسیم را آهک یا آهک زنده می نامند؟

آهک سریع | فرمول، کاربردها و تعریف | بریتانیکا در دمای اتاق، CaO به طور خود به خود دی اکسید کربن را از جو جذب می کند و واکنش را معکوس می کند. همچنین آب را جذب می کند و خود را به هیدروکسید کلسیم تبدیل می کند و گرما آزاد می کند. حباب‌هایی که واکنش را همراهی می‌کنند، منبع نام آن آهک «سریع» یا زنده است.

 

تفاوت بین آب آهک و آهک چیست؟

اکسید کلسیم، CaO در حالت جامد به آهک زنده معروف است. کلسیم ایدی $Ca{{(OH)}_{2}}$ در حالت جامد به عنوان آهک کنده شناخته می شود. محلول رقیق هیدروکسید کلسیم در آب به آب آهک معروف است.

 

آهک زنده در مقابل آهک هیدراته چیست؟

تفاوت بین آهک زنده و آهک هیدراته | مقایسه کنید … آهک سریع اکسید کلسیم با فرمول شیمیایی CaO است در حالی که آهک هیدراته هیدروکسید کلسیم با فرمول شیمیایی Ca(OH)2 است. این تفاوت اصلی بین آهک زنده و آهک هیدراته است. علاوه بر این، جرم مولی آهک زنده ۵۶.۰۷ گرم در مول است در حالی که جرم مولی آهک هیدراته ۷۴.۰۹ گرم در مول است.

 

آهک کلسینه چیست؟

آهک در کوره های آهک سازی تولید می شود، جایی که سنگ آهک تا زمانی که سنگ آهک به آهک و دی اکسید کربن (CO2) تبدیل شود، حرارت داده می شود. این عملیات حرارتی سنگ آهک کلسیناسیون نامیده می شود و می توان آن را به صورت CaCO3 → CaO + CO2 توصیف کرد.

 

تکلیس آهک خالص چیست؟

سوزاندن (کلسینه کردن) کربنات کلسیم در کوره آهک‌سازی با دمای بالای ۹۰۰ درجه سانتی‌گراد (۱۶۵۰ درجه فارنهایت) آن را به ماده سوز آور بسیار بالا، آهک سوخته، آهک بدون سوخته یا آهک زنده (اکسید کلسیم) تبدیل می‌کند و از طریق افزودن بعدی آب، به مواد سوزآور کمتر تبدیل می‌شود. (اما هنوز هم به شدت قلیایی) آهک آب شده یا آهک هیدراته (کلسیم …


برای دریافت قیمت به روز آهک کلسیم و دانستن بیشتر در مورد جزئیات بیشتر، لطفا با ما تماس بگیرید

پیشنهاد میشود همیشه و در همه حال با توجه به اینترنتی بودن فرایند خرید حتما با شماره های شرکت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید و از قیمتهای روز استعلام لحظه ای دریافت نمائید. ما در هر ۲۴ ساعت شبانه روز در خدمت شمائیم.

اطلاعات تماس:
  • تلفن همراه :۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸
  • تلفن کارخانه : ۰۸۱۳۲۳۱۳۸۶۱
  • ایمیل : sales@hamedanmine.com
  • آدرس : همدان-کیلومتر ۴۵ جاده همدان.ملایر-شهرک صنعتی فاز ۲.

دنبال کردن صفحه اینستاگرامی ما | سیلیس صادراتی | سیلیس تصفیه آب | معرفی پاسارگاد سیلیس

۵/۵ - (۷۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *