میکروسیلیس, سیلیس صادراتی, سیلیس ممتاز, فروش سیلیس, قیمت سیلیس

میکروسیلیس همدان

میکروسیلیس همدان

میکروسیلیس همدان

میکروسیلیس همدان – دوده سیلیسی یک پوزولان به حساب می آید که به عنوان جایگزین بخشی از سیمان به بتن اضافه می شود اندازه ذرات این ماده یکصدم ذرات سیمان هست و چگالی بسیار پایینی داره یعنی خیلی سبکه و رنگ و معمولاً خاکستری روشن این ماده پسماند حاصل از کوارتز و کربن در کوره قوس الکتریکی است و ساختار اون امورف غیر کریستالی است و در صنعت بتن به نام میکروسیلیس هم شناخته می شود.

میکروسیلیس همدانکاربرد دوده سیلیسی

تا اینجا با ساختار و نحوه تولید دوده سیلیسی آشنا شدیم توی این چندساله دوده سیلیسی به عنوان یک عنصر مهم در بتن های با دوام جای خودش را باز کرده و هر جا که از افزایش عمر بوتون صحبت میشه قطعات دوده سیلیسی اون راست ولی این مسئله چقدر درست است آیا جایگزینی بخشی از سیمان با دوده سیلیسی عمر بتن را افزایش میدهد در اسلاید بعدی صحبت در این مورد می کنیم.

 

مزیت دوده سیلیس

دوده سیلیسی هم مزیت داره هم عیب توی این بخش اول مزیت های آن را میگوییم مزیت بسیار مهم این قیمت پایین و تقریباً هم قیمت سیمان می باشد دومین مزیت چون مصرف سیمان را کاهش میده و خودش به شدت آلاینده و سبک است اگر به بتن اضافه بشه جلوی تخریب محیط زیست گرفته میشه سوم این مزیت دوری سیلیسی اندازه ذرات اون هست و گفتیم که حدود ۱۰۰ برابر از سیمان ریز تره.

 

دلیل استفاده دوده سیلیسی در بتن سازی

این اندازه ذرات بسیار ریز کمک میکنه که دوده سیلیسی ای خالی بین سیمان و سنگدانه را به خوبی پر کند پر شدن این فضا باعث می‌شود تخلخل و نفوذپذیری بتن کم بشه و منافذ معینه بتن مسدود بشه این خاصیت عامل اصلی افزایش عمر بتن است و اگر به بتن هایی که در مجاورت آب دریا و مواد شیمیایی کلر و سولفات هستند دوده سیلیسی اضافه بشه عمر این بتن ها افزایش پیدا میکند.

 

آیا میکروسیلیس همان دوده سیلیس است؟

دوده سیلیس که با نام میکروسیلیس نیز شناخته می شود، سیلیسی با دانه ریز، نازک و با سطح بسیار بالا است. اندازه ذرات دوده سیلیس حدود ۱/۱۰۰ اندازه یک ذره متوسط سیمان است. رایج ترین واحد مورد استفاده مش است. کاربرد اصلی بتن است و مقداری چگالش نشده برای ریخته گری نسوز استفاده می شود.

 

 

چرا از میکروسیلیس در بتن استفاده می شود؟

میکروسیلیس یا دوده سیلیس یک افزودنی عالی برای بتن است زیرا منجر به خواص مهندسی بهتری می شود. ترک های حرارتی را کاهش می دهد، دوام را بهبود می بخشد و استحکام را افزایش می دهد. بتن دوده سیلیسی دارای تعدادی کاربرد ساختمانی است.

 

 

کاربرد Ggbs چیست؟

  GGBS (Ground Granulated Blast-Furnace Slag) یک ماده سیمانی است که کاربرد اصلی آن در بتن است و محصول جانبی کوره بلندهای مورد استفاده برای ساخت آهن است. کوره های بلند در دمای حدود ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد کار می کنند و با مخلوطی از سنگ آهن، کک و سنگ آهک به دقت کنترل می شوند.

 

 

میکروسیلیس از چه چیزی ساخته شده است؟

میکروسیلیس (دوده سیلیس) محصول جانبی صنایع فلز سیلیکون یا فروسیلیکون است، یک دی اکسید سیلیکون آمورف – SiO2 است که به صورت گاز در کوره های قوس الکتریکی غوطه ور در طی احیای کوارتز بسیار خالص تولید می شود. با تولید فلز مذاب، گازی بر پایه سیلیس منتشر می شود.

 

 

دوده سیلیس، محصول جانبی صنعت فروسیلیسیون

یک ماده بسیار پوزولانی است که برای افزایش خواص مکانیکی و دوام بتن استفاده می شود. می‌توان آن را مستقیماً به عنوان یک عنصر جداگانه یا در ترکیبی از سیمان پرتلند و دوده سیلیس به بتن اضافه کرد.

 

 

چرا از میکروسیلیس در بتن استفاده می شود؟

میکروسیلیس یا دوده سیلیس یک افزودنی عالی برای بتن است زیرا منجر به خواص مهندسی بهتری می شود. ترک های حرارتی را کاهش می دهد، دوام را بهبود می بخشد و استحکام را افزایش می دهد. بتن دوده سیلیسی دارای تعدادی کاربرد ساختمانی است.

 

 

اطلاعات تماس: خرید میکروسیلیس
  • تلفن همراه :۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸
  • تلفن کارخانه : ۰۸۱۳۲۳۱۳۸۶۱
  • ایمیل : sales@hamedanmine.com
  • آدرس : همدان-کیلومتر ۴۵ جاده همدان.ملایر-شهرک صنعتی فاز ۲.

دنبال کردن صفحه اینستاگرامی ما | سیلیس صادراتی | سیلیس تصفیه آب | معرفی پاسارگاد سیلیس

 

ویژگی های آکواسیلیکا AquaSilica

فروش آنتراسیت تصفیه آب

فروش سیلیس شرکت معدن سیلیس همدان

سنگ بنای سیلیس

سیلیس سندبلاست و رسوب زدایی

 

۵/۵ - (۳۱ امتیاز)