پودر سیلیس, خرید سیلیس, سیلیس, سیلیس ممتاز, فروش سیلیس, مقالات سیلیسی

سیلیس,silica,silika,السیلیکا,Kieselsäure,кремнезем

سیلیس,silica,silika,السيليكا,Kieselsäure,кремнезем

سیلیس,silica,silika,السیلیکا,Kieselsäure,кремнезем

سیلیس,silica,silika,السیلیکا,Kieselsäure,кремнезем همه یک معنی دارد . سیلیس که دی اکسید سیلیکون نیز نامیده می شود، ترکیبی از دو عنصر فراوان در پوسته زمین، سیلیسیم و اکسیژن، SiO2 است. جرم پوسته زمین ۵۹ درصد سیلیس است که ماده اصلی تشکیل دهنده بیش از ۹۵ درصد سنگ های شناخته شده است.

سیلیس,silica,silika,السیلیکا,Kieselsäure,кремнезем

اجزای سیلیس

سیلیس از حدود ۹۴ درصد دی اکسید سیلیکون تشکیل شده است. اجزای دیگر شامل مقادیر کمی آهن، کلسیم، منیزیم، فسفر و آلومینیوم است. خاک دیاتومه از پوسته دیاتومه های رسوبی (زمین دیاتومه) تولید می شود (معادل، تمیز و آسیاب شده).در صنعت، محصولات انیدرید سیلیس، به اصطلاح سیلیکاژل، سیلیس رسوبی و سیلیس دود شده در مقیاس وسیع تولید می شوند.

 

سیلیکاهای فومدار در چه صنایعی کاربرد دارد؟

  • در پلاستیک ها و چسب های ضخیم کننده/تیکسوتروپ، به عنوان یک عامل ضد ته نشینی، برای تقویت و ضد انسداد.
  • در رنگ ها و لاک ها نیز به عنوان محافظ در برابر خوردگی و بهبود مقاومت در برابر خراش.
  • در جوهرهای چاپ برای بهبود وضوح چاپ و برای پراکندگی رنگدانه.
  • در داروسازی و آرایشی به عنوان یک تنظیم کننده قوام، تنظیم کننده جریان و بهبود رفتار آزادسازی قرص ها و کپسول ها.
    پودر ساخته شده از سیلیس دود شده به عنوان هسته پشتیبانی در تولید مواد عایق تخلیه شده (VIP = پانل های عایق خلاء یا VIS = عناصر ساندویچی عایق خلاء) استفاده می شود. مواد بسیار متخلخل حتی با نیازهای خلاء نسبتاً کم (تقریباً زیر ۱۰ میلی‌بار) به مقادیر رسانایی حرارتی پایین دست می‌یابند.

 

سیلیس,silica,silika,السیلیکا,Kieselsäure,кремнезем

 

ضن مصرف خوراکی سیلیس

به طور سنتی، سیلیس به عنوان یک مکمل غذایی ارائه می شود. محصولات تجاری موجود از ۸۰-۹۰٪ دی اکسید سیلیکون تشکیل شده است. اثرات تغذیه ای و فیزیولوژیکی آنها اخیرا مورد سوال قرار گرفته است. حتی این ظن وجود دارد که مصرف مستقیم پودر می تواند منجر به سرطان مری شود.

 

 

چرا ماسه سیلیس گران است؟

به عنوان محصول جانبی پالایش نفت خام، شن و ماسه سیلیس برای ساخت انواع محصولات از جمله شیشه اتومبیل، توپ تنیس و سرامیک استفاده می شود. با این حال، قیمت این ماده خام کلیدی در سال‌های اخیر افزایش یافته است که تا حدی ناشی از تقاضای جهانی برای پنل‌های خورشیدی و سایر منابع انرژی تجدیدپذیر بوده است.

 

نمونه ای از ماسه سیلیس چیست؟

برخی از رایج ترین انواع ماسه سیلیس عبارتند از: ماسه شیشه ای: از این نوع ماسه سیلیسی برای ساخت شیشه استفاده می شود. … ماسه سندبلاست: این نوع ماسه سیلیسی برای تمیز کردن و شکل دادن به سطوح استفاده می شود. … ماسه فراکینگ: از این نوع ماسه سیلیسی برای شکستن سنگ شیل به منظور انتشار گاز طبیعی استفاده می شود.

 

آیا می توان از ماسه سیلیس در بتن استفاده کرد؟

ماسه سیلیس (۱.۱۸ میلی متر تا ۶۰۰ میکرون) را می توان در ساخت مخلوط بتن به عنوان جایگزین جزئی سنگدانه های ریز استفاده کرد. پس از پردازش، ماسه ممکن است خشک شود و برخی از کاربردها نیاز به آسیاب آن در آسیاب گلوله ای برای تولید مواد بسیار ریز دارد. به دلیل وجود اکسید آهن به رنگ سفید، قهوه ای یا صورتی است.

 

 

دوده سیلیس یا سیلیکاهای رسوبی چیست؟

سیلیکاهای رسوبی، سیلیکاهای سیلیکاژل و سیلیس دود شده به عنوان عوامل مات کننده در رنگ ها استفاده می شوند. اثر مات کردن شامل تشکیل یک ریزساختار در حین خشک شدن رنگ است. کوه ها و دره های حاصل، پرتوهای نور را در همه جهات پراکنده می کنند. این نشان می دهد که اثر مات به میزان انقباض لایه رنگ به دلیل تبخیر حلال و به اندازه ذرات (به طور دقیق تر به اندازه آگلومرا) بستگی دارد. تخلخل سیلیس نیز تأثیر خاصی دارد.

 

 

سیلیس برای چه مواردی استفاده می شود؟

دی اکسید سیلیکون در تولید شیشه، سرامیک، ساینده ها، محصولات بتنی، برای تولید سیلیکون، به عنوان پرکننده در تولید لاستیک، در تولید دیرگدازهای سیلیسی، در کروماتوگرافی و غیره استفاده می شود.

 

 

دی اکسید سیلیکون برای چه مواردی استفاده می شود؟

این ماده به طور فعال در ساخت و ساز، در مهندسی رادیو، در تولید لاستیک و سایر مواد مقاوم در برابر آتش استفاده می شود. در صنایع دارویی، غذایی و آرایشی یافت می شود. به طور خاص در صنایع غذایی، دی اکسید سیلیکون به عنوان غلیظ کننده، خنثی کننده و تثبیت کننده استفاده می شود.

 

 

 

سیلیکون چگونه روی پوست تاثیر می گذارد؟

برای پوست انسان، سیلیکون از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا نئوکلاژنز (تشکیل کلاژن جدید) را تحریک می‌کند و باعث تشکیل فیبرهای کلاژن قوی و از نظر ساختاری صحیح می‌شود، که برای خاصیت ارتجاعی پوست ضروری است. کلاژن از ۳ زنجیره تشکیل شده است که به صورت یک مارپیچ سه گانه بافته شده اند.

 

 

دی اکسید سیلیکون چگونه بر بدن انسان تأثیر می گذارد؟

تنها گرد و غبار حاوی دی اکسید سیلیکون می تواند آسیب قابل توجهی به سلامت انسان وارد کند که در تولید صنعتی استنشاق شود. قرار گرفتن در معرض بیش از حد می تواند منجر به ایجاد بیماری هایی مانند سیلیکوزیس ریوی، برونشیت و سرطان شود. این آلاینده در ریه ها می نشیند و حجم آنها را کاهش می دهد.

 

 

سیلیکون چگونه برای انسان مفید است؟

سیلیکون یک عنصر کمیاب حیاتی است که برای سختی استخوان، تحرک مفاصل و وضعیت خوب پوست و ضمائم آن (مو، عرق و غدد چربی، ناخن) ضروری است. بدن انسان حاوی حدود ۷ گرم سیلیکون است که عمدتاً به شکل بقایای اسید ارتوسیلیک در بافت همبند است.

 

 

چه کسانی برای سیلیکون منع مصرف دارند؟

موارد منع مصرف – زخم معده و اثنی عشر در مرحله حاد. خونریزی دستگاه گوارش؛ آتونی روده؛ عدم تحمل فردی به داروی حاوی دی اکسید سیلیکون کلوئیدی.

 

 

چه چیزی بیشترین سیلیکون را دارد؟

سنگ چخماق در هر الیافی یافت می شود و هر چه فیبر بیشتر باشد، محتوای معدنی آن نیز بیشتر می شود. بنابراین برای جبران کمبود آن، سبوس، میوه های تازه و سبزیجات ترجیح داده می شود. در غذای حیوانات، سیلیکون در تخم مرغ، شیر، خاویار و گوشت یافت می شود. اما میزان مواد معدنی موجود در آنها بسیار کمتر از محصولات گیاهی است.

 

 

چه چیزی سیلیکون را از بدن خارج می کند؟

دفع شده از بدن از طریق ادرار و مدفوع؛ با افزایش مصرف (به عنوان مثال، مواجهه شغلی با گرد و غبار کوارتز)، دفع سیلیکون از طریق ادرار به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

 

 

کدام گیاه حاوی مقدار زیادی سیلیکون است؟

گره، دم اسب، سیستوس و تعدادی از گیاهان دیگر به دلیل توانایی آنها در جذب فعال سیلیکون از خاکی که روی آن رشد می کنند متمایز می شوند و بنابراین آنها را “سیلیکون” یا “سیلیکون متمرکز” می نامند.

 

 

سیلیکون به زبان ساده چیست؟

سیلیکون دومین عنصر فراوان روی زمین پس از اکسیژن است. سیلیکون به صورت آزاد یافت نمی شود، فقط به شکل ترکیبات وجود دارد. سیلیکون از نظر شیمیایی غیر فعال است. در واکنش ها می تواند هم خاصیت اکسید کننده و هم خاصیت کاهنده را از خود نشان دهد، خواص کاهنده آن بارزتر است.

 

 

سیلیکون در کجای مواد و در چه مواد غذایی یافت می شود؟

مقدار زیادی از آن در برنج قهوه ای، ذرت، غلات کامل، حبوبات، کلم، گزنه، دم اسب و قاصدک وجود دارد. اگر چه گیاهان دیگر، خوشمزه تر، حاوی سیلیکون وجود دارد. از جمله آنها می توان به توت فرنگی، گیلاس، زردآلو، موز، انجیر، توت فرنگی اشاره کرد. سیلیکون موجود در گیاهان و غذاها برای تغذیه سالم انسان بسیار مهم است.

 

 

آیا سیلیس یک ویتامین یا ماده معدنی است؟

دی اکسید سیلیکون (SiO2) که به عنوان سیلیس نیز شناخته می شود، یک ماده معدنی طبیعی است که از ترکیب سیلیکون و اکسیژن ساخته شده است. به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان مانند سبزی های برگ دار و غلات کامل یافت می شود. همچنین می توانید آن را به صورت مکمل یا عصاره پیدا کنید.

 

 

سیلیس چگونه ساخته می شود؟ سنگ معدن

سیلیس – ائتلاف آموزش مواد معدنی – شن سیلیس یا ماسه کوارتز نیز نامیده می شود، سیلیس از دی اکسید سیلیکون (SiO2) ساخته شده است. ترکیبات سیلیکونی مهم ترین جزء پوسته زمین هستند. از آنجایی که ماسه فراوان است، استخراج آن آسان و پردازش نسبتا آسان است، منبع اصلی سنگ معدن سیلیکون است. سنگ دگرگونی، کوارتزیت، منبع دیگری است.

 

 

آیا سیلیس تماما طبیعی است؟

سیلیس به طور طبیعی در محیط یافت می شود. این ترکیبی است که از سیلیکون و اکسیژن ساخته شده است و می تواند به اشکال مختلف باشد. تمام اشکال سیلیس از مواد شیمیایی یکسانی ساخته می شوند اما می توانند ساختارهای متفاوتی داشته باشند. سیلیس به دو گروه اصلی سیلیس کریستالی و سیلیس آمورف (سیلیس غیر کریستالی) تقسیم می شود.

 

 

آیا سیلیس برای استخوان ها مفید است؟

سیلیس – شکل زیست فعال سیلیکون – با تقویت استخوان با افزایش جذب کلسیم و تقویت پروتئین کلاژن با ایجاد و حفظ کلاژن مرتبط است. این منجر به انعطاف پذیری بیشتر در استخوان ها، کمک به تشکیل استخوان جدید و تقویت استخوان بالغ می شود.

 

 

بهترین سیلیس برای مصرف چیست؟

در حالی که دم اسب یکی از محبوب ترین منابع طبیعی سیلیس است، گیاه بامبو در واقع منبع بسیار غنی تری از این ماده معدنی است. کپسول های سیلیکا مشتق شده از دم اسب می توانند بین ۵ تا ۸ درصد قدرت را ارائه دهند، در حالی که مکمل های ساخته شده با عصاره بامبو ممکن است تا ۷۰ درصد سیلیس داشته باشند.

 

 

سیلیس چه ویژگی خاصی دارد؟

شن و ماسه سیلیس برای چندین ویژگی مفید ارزشمند است. دارای نقطه ذوب بالا و ضریب انبساط حرارتی پایین است که آن را به انتخاب خوبی برای کاربردهایی که شامل قرار گرفتن در معرض دمای بالا هستند تبدیل می کند.

 

 

تفاوت بین سیلیکون و سیلیس | مقایسه کنید…

سیلیس و سیلیس دو گونه شیمیایی متفاوت هستند. تفاوت اصلی بین سیلیکون و سیلیس در این است که سیلیکون یک عنصر شیمیایی است در حالی که سیلیس یک ترکیب شیمیایی است. سیلیس نقطه ذوب بالاتری نسبت به سیلیکون دارد. علاوه بر این، سیلیکون یک نیمه هادی است، اما سیلیس رسانای برق نیست.

 

 

آیا سیلیس در آب آشامیدنی بی خطر است؟

قرار گرفتن در معرض سیلیس در آب آشامیدنی برای ایجاد اثراتی بر سلامت انسان گزارش نشده است. مطالعات روی انسان نشان داده است که تنفس اشکال خاصی از غبار سیلیس (به عنوان مثال، هنگام کار در یک کارخانه) می تواند باعث آسیب ریه شود.

 

 

آیا سیلیس در آب آشامیدنی بی خطر است؟

قرار گرفتن در معرض سیلیس در آب آشامیدنی برای ایجاد اثراتی بر سلامت انسان گزارش نشده است. مطالعات روی انسان نشان داده است که تنفس اشکال خاصی از غبار سیلیس (به عنوان مثال، هنگام کار در یک کارخانه) می تواند باعث آسیب ریه شود.

 

آیا سیلیس یک فلز است؟

خیر، سیلیسیم به عنوان یک متالوئید طبقه بندی می شود زیرا برخی از خواص آن شبیه خواص فلزات و برخی از خواص آن شبیه به خواص غیر فلزات است. خواص مهم سیلیکون و طبقه بندی آن در جدول تناوبی به همراه برخی از کاربردهای کلیدی آن در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است.

 

 

چرا ماسه سیلیس در بتن استفاده می شود؟

ساختمان ها | متن کامل رایگان | استفاده از شن و ماسه سیلیس صنعتی به عنوان …کارایی مخلوط ماسه سیلیس در حالت تازه عملکرد بتن را تا ۴۰ درصد بهبود می بخشد. این مخلوط که حاوی ۸۰ درصد ماسه سیلیسی درشت تر (TC) با ۲۰ درصد ماسه رودخانه ای است، در ۲۸ روز به حداکثر مقاومت فشاری ۳۴.۵ مگاپاسکال و مقاومت کششی ۳.۵ مگاپاسکال دست یافت که از همه مخلوط ها بیشتر بود.

 

 

ماسه کوارتز برای چه مواردی استفاده می شود؟

ماسه کوارتز به عنوان پرکننده در ساخت لاستیک، رنگ و بتونه استفاده می شود. دانه های کوارتز غربال شده و شسته شده با اندازه دقیق به عنوان رسانه فیلتر و گرانول سقف استفاده می شود. ماسه های کوارتز برای کشش در صنایع راه آهن و معدن استفاده می شود.

 

 

 

اطلاعات تماس: خریدانواع سیلیس

  • تلفن همراه :۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸
  • تلفن کارخانه : ۰۸۱۳۲۳۱۳۸۶۱
  • ایمیل : sales@hamedanmine.com
  • آدرس : همدان-کیلومتر ۴۵ جاده همدان.ملایر-شهرک صنعتی فاز ۲.

دنبال کردن صفحه اینستاگرامی ما | سیلیس صادراتی | سیلیس تصفیه آب | معرفی پاسارگاد سیلیس

 

لینکهای مرتبط:

۵/۵ - (۴۴ امتیاز)