مقالات, مقالات سیلیسی

سیلیس و میکروسیلیس در بتن

سیلیس و میکروسیلیس در بتن

سیلیس و میکروسیلیس در بتن

سیلیس و میکروسیلیس در بتن – چه مقدار بخار سیلیس به بتن اضافه می شود؟ بخاطر مصالح ساختمانی ، بخار میکرو سیلیس (بخار سیلیس) می تواند منافذ بین ذرات سیمان و بتن را پر کند و با محصولات هیدراتاسیون ژل ایجاد کند و با مواد اولیه اکسید منیزیم واکنش داده و ژل ایجاد کند. این می تواند مقاومت و چگالی بتن را تا حد زیادی بهبود بخشد ، و به طور گسترده ای در نسوز ، بتن ، کف صنعتی ، ملات پودر خشک (یا ملات مخلوط خشک) ، مواد دوغاب سازی ، سیمانکاری چاه ، عایق دیوار خارجی و سایر صنایع استفاده می شود. استفاده از بخار سیلیس: بتن بخار سیلیکا ۱. محتوای بخار میکرو سیلیس به طور کلی ۵ تا ۱۰ درصد از مواد سیمانی است.

 

سیلیس و میکروسیلیس در بتنروش اختلاط میکروسیلیس

روش اختلاط میکروسیلیس به اختلاط داخلی و اختلاط خارجی تقسیم می شود. (۱) مواد افزودنی داخلی: با فرض مصرف مداوم آب ، ۱ دود سیلیس phr می تواند جایگزین سیمان ۳-۵ phr (وزن) شود و مقاومت فشاری بتن را بدون تغییر نگه دارد ، تا سایر خصوصیات بتن را بهبود بخشد. (۲) مخلوط کردن خارجی: مقاومت و سایر خصوصیات بتن را می توان با افزودن بخار سیلیس به طور قابل توجهی بهبود بخشید. هنگامی که بتن با بخار سیلیس مخلوط می شود ، افت خاصی رخ می دهد. دود سیلیس باید با عامل کاهش دهنده آب ترکیب شود. پیشنهاد می شود خاکستر بادی و سرباره زمین را برای بهبود ساختاری آن مخلوط کنید. روش افزودن بخار میکروسیلیکا: ۲. بتن دودی و ریخته گری میکرو سیلیس باید توسط آزمایشگاه ساخته شود. مطابقت دقیق با نسبت ساخت و ساز. در طی مخلوط شدن بتن دود سیلیس ، باید بلافاصله پس از تغذیه کل ، بخار سیلیس به مخلوط کن اضافه شود.

 

 

 

سیلیس و میکروسیلیس در بتنروش افزایش بخار سیلیس

دو روش برای افزودن بخار سیلیس وجود دارد: (۱) دانه ورودی ، سپس بخار سیلیس و مخلوط خشک سیمان قرار داده ، سپس آب و سایر مواد افزودنی را اضافه کنید. (۲) سنگدانه درشت + ۷۵٪ آب + دود سیلیس + ۵۰٪ سنگ ریز ریز قرار داده ، به مدت ۱۵-۳۰ ثانیه هم بزنید ، سپس سیمان + مواد افزودنی + ۵۰٪ ماده خوب + ۲۵٪ آب اضافه کنید ، هم بزنید تا یکدست شود. زمان هم زدن ۲۰-۲۵٪ یا ۵۰-۶۰ ثانیه نسبت به بتن معمولی گسترش می یابد. از افزودن بخار سیلیس به بتن مخلوط شده خودداری کنید. روش ساخت بخار سیلیس: در روش ساخت و ساز تفاوت معنی داری بین بتن دود سیلیس و بتن معمولی وجود ندارد ، اما سازماندهی و ارتعاش فشرده در ساخت لازم است. مقاومت اولیه بتن دود سیلیس باعث می شود که زمان نهایی نهایی افزایش یابد ، بنابراین باید در طول سطح گچ کاری توجه شود. در عین حال ، افزودن بخار سیلیس باعث بهبود چسبندگی بتن و کاهش بسیار خونریزی می شود و سطح گچ کاری را کمی دشوار می کند.

 

 

 

This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.