کربنات کلسیم caco3
کربنات کلسیم (caco3)
کربنات کلسیم (caco3)
کربنات کلسیم (caco3)
کربنات کلسیم (caco3)
کربنات کلسیم (caco3)
کربنات کلسیم (caco3)

کربنات کلسیم caco3

کربنات کلسیم  یک ماده استثنایی است.کربنات کلسیم یاcaco3بیش از ۴% از پوسته زمین را شامل و در سرتا سر دنیا پیدا میشود.کربنات کلسیم یکی از پرکاربردترین مواد شناخته شده برای بشر است.این ماده میتواند به صورت مصنوعی تولید شود و البته در پوسته تخم مرغ و غشای جانورانی مانند حلزون و خرچنگ نیز موجود است.جنس مروارید نیز از کلسیم کربنات است.

معدن کربنات کلسیم

کربنات کلسیم،برای استفاده در صنعت از معدن استخراج میشود.کربنات کلسیم خالص میتواند از سنگ مرمر تولید شود یا اینکه میتواند به وسیله عبور دادن دی اکسید کربن از درون سلول کلسیم هیدروکسید بوجود آید.کربنات کلسیم به عنوان پر کننده (fillr)در صنایع مورد مصرف دارد.پرکننده ها به موادی گفته میشود که به مایعات و جامدات اضافه میشوند تا یک یا چند تغییر به صورت افزایش مقاومت مکانیکی و خاصیت شکل پذیری کاهش یا افزایش وزن مخصوص،افزایش مقاومت حرارتی ،تغییر در غلظت و کاهش قیمت تمام شده میگردد.

کربنات کلسیم caco3

مصارف کربنات کلسیم:

کربنات کلسیم در صنایع رنگ و تولید چسب و چوب ، کربنات کلسیم در صنایع پلاستیک ، کربنات کلسیم در صنایع لاستیک، کربنات کلسیم کفپوش ها، کربنات کلسیم در صنایع چسب و رزین، سیم و کابل، کربنات کلسیم در صنایع لوله پلاستیک ، کربنات کلسیم در صنایع پروفیل و کربنات کلسیم در صنایع لعاب سازی و کاشی سرامیک مصرف دارد.

کربنات کلسیم caco3

 

کربنات کلسیم در رنگ سازی:

کربنات کلسیم در رنگ سازی یکی از ارزان ترین و مناسب ترین مواد پر کننده است. با توجه به اینکه در تولید رنگ های شیمیایی از مواد گران قیمت استفاده می شود، به منظور کاهش هزینه های تولید می تواند کربنات کلسیم ارزان قیمت را با درصد مشخصی در فرمول رنگ به کار برد. از کربنات کلسیم در تولید رنگ روغنی، پایه آب، پیگمانت و رنگ دکوراتیو استفاده می شود.

 

ویژگی های مثبت کربنات کلسیم

از جمله ویژگی های مثبت کربنات کلسیم برای استفاده در صنعت رنگ و پوشش می توان به فراوانی این ماده در سراسر کره زمین اشاره نمود. همچنین رنگ درخشان و امکان کوبش ان و تبدیل به اندازه ذرات بسیار ریز جهت پوشش دهندگی بهتر سبب شده روز به روز جایگزینی کربنات کلسیم به جای مواد شیمیایی تشکیل دهنده رنگ بیشتر شود.

کربنات کلسیم caco3

مزیت کربنات کلسیم در رنگ سازی:

کربنات کلسیم به علت نرمی، اندازه ذرات و پخش پذیری مناسب بر شفافیت رنگ و پوشش تاثیر گذار است. همچنین کربنات کلسیم دارای خواصی همچون درخشانی زیاد، جذب روغن اندک، مقاوم در برابر عوامل خارجی، ضد سایش بودن، و بهبود خواص ضد خوردگی و ضد تغییر شکل می باشد که ان را برای تولید رنگ و پوشش به ماده ای بسیار مفیدتبدیل کرده است.

 

کربنات کلسیم در تولید چسب

در تولید چسب ها نیز از کربنات کلسیم به علت دارا بودن خواص مناسب، ضد انعطاف پذیری و پایداری بالا در برابر حرارت استفاده می شود. کربنات کلسیم به جایگزینی بخشی از دی اکسید تیتانیوم مصرفی در تولید رنگ تبدیل شده است. این کار باعث کاهش هزینه های تولید رنگ می شود.

کربنات کلسیم caco3

میزان مصرف کربنات کلسیم در رنگسازی:

رنگ های روغنی:

در تولید انواع رنک های روغنی یعنی رنگ هایی که از اب به عنوان حلال ان استفاده می شود، کربنات کلسیم به عنوان فیلر تا ۷۰ درصد وزنی مصرف می گردد. کاربرد کربنات کلسیم در تولید رنگ تنها به رنگ های معمول محدود نمی شود بلکه در تولید دیگر رنگ ها و پوشش نظیر رنگ چوب، پوشش های اپوکسی، رنگ های مورد استفاده در زیر اب دریا ها، پوشش های پودری، رنگ های صنعتی، رنگ سنگ، رنگ های ضد اب، لاک الکل و…. مصرف می گردد.

کربنات کلسیم caco3

رنگ های پایه اب:

در تولید رنگ های به اصطلاح پایه اب یعنی رنگ هایی که از اب به عنوان حلال ان استفاده می شود، کربنات کلسیم به عنوان فیلر تا حداکثر ۷۰ درصد مصرف می گردد. که بستگی دارد به نوع محصول که در این محصولات از کربنات با مش های مختلف ۲٠٠،۴٠٠،۸٠٠،۱۵٠٠ مصرف می شود که این شرکت قادر هست انواع محصولات را در بسته بندی های کیسه های جامبو و کیسه های کوچک ۲۵-۳٠ کیلویی عرضه کند.

کربنات کلسیم (caco3) :

کربنات کلسیم یاcaco3بیش از ۴% از پوسته زمین را شامل و در سرتا سر دنیا پیدا میشود و یکی از پرکاربردترین مواد شناخته شده برای بشر است.

این ماده میتواند به صورت مصنوعی تولید شود و البته در پوسته تخم مرغ و غشای جانورانی مانند حلزون و خرچنگ نیز موجود است.جنس مروارید نیز از این ماده است.

این ماده برای استفاده در صنعت از معدن استخراج میشود.این ماده خالص میتواند از سنگ مرمر تولید شود یا اینکه میتواند به وسیله عبور دادن دی اکسید کربن از درون سلول کلسیم هیدروکسید بوجود آید.

کربنات کلسیم به عنوان پر کننده (fillr)در صنایع مورد مصرف دارد.

پرکننده ها به موادی گفته میشود که به مایعات و جامدات اضافه میشوند تا یک یا چند تغییر به صورت افزایش مقاومت مکانیکی و خاصیت شکل پذیری کاهش یا افزایش وزن مخصوص ، افزایش مقاومت حرارتی ، تغییر در غلظت و کاهش قیمت تمام شده میگردد.

مصارف کربنات کلسیم:

 • صنایع رنگ و تولید چسب و چوب
 • صنایع پلاستیک
 • صنایع لاستیک
 •  کفپوش ها
 • صنایع چسب و رزین
 • سیم و کابل
 • صنایع لوله پلاستیک
 • صنایع پروفیل
 • صنایع لعاب سازی و کاشی سرامیک

کربنات کلسیم (caco3)   کربنات کلسیم (caco3)


برای خرید چه اقدامی کنیم؟

پیشنهاد میشود همیشه و در همه حال با توجه به اینترنتی بودن فرایند خرید حتما با شماره های شرکت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید و از قیمتهای روز استعلام لحظه ای دریافت نمائید. ما در هر ۲۴ ساعت شبانه روز در خدمت شمائیم.

اطلاعات تماس:
 • تلفن همراه :۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸
 • تلفن کارخانه : ۰۸۱۳۲۳۱۳۸۶۱
 • ایمیل : sales@hamedanmine.com
 • آدرس : همدان-کیلومتر ۴۵ جاده همدان.ملایر-شهرک صنعتی فاز ۲.

دنبال کردن صفحه اینستاگرامی ما | سیلیس صادراتی | سیلیس تصفیه آب | معرفی پاسارگاد سیلیس

۴.۵/۵ - (۳۱۸ امتیاز)