دسته‌بندی نشده, مقالات

کاربرد میکروسیلیس در بتن سازی

کاربرد میکروسیلیس در بتن سازی

کاربرد میکروسیلیس در بتن سازی

کاربرد میکروسیلیس در بتن سازی مصرف میکروسیلیس باعث تغییرات مثبت در میکروساختار بتن میشود. این تغییرات به دوگونه مختلف مشاهده می شوند، اما از اهمیت یکسان برخوردارند. تغییر اول مربوط به مشارکت فیزیکی میکروسیلیس و تغییر دوم مربوط به واکنش شیمیایی آن است.مشارکت فیزیکی. مصرف میکروسیلیس سبب اضافه شدن میلیون ها میلیون ذره بسیار ریز به مخلوط بتن می شود. همان طور که مصالح سنگی ریزدانه در فضاهای خالی بین ذرات  مصالح سنگی درشت دانه قرار میگیرند، میکروسیلیس نیز در فضاهای خالی بین دانه های سیمان قرار میگیرد. این پدیده را انباشتگی ذرات یا میکرو- پرشدگی می نامند. حتی اگر میکروسیلیس بطور شیمیایی واکنش ندهد، نیز اثر میکرو- پرشدگی سبب بهبودهای به سزایی در ماهیت بتن می شود.

مشارکت میکروسیلیس

مشارکت شیمیایی. میکروسیلیس به دلیل مقدار بسیار بالای دی اکسید سیلیسیم آمورف، یک ماده پوزولانی بسیار واکنش پذیر در بتن است. هنگامی که سیمان پرتلند در بتن واکنش میدهد، هیدروکسید کلسیم آزاد می کند. میکروسیلیس با این هیدروکسید کلسیم واکنش داده و یک ماده چسبنده دیگر به نام هیدرات سیلیکات کلسیم را تشکیل می دهد که بسیار شبیه هیدرات سیلیکات کلسیم  حاصل از سیمان پرتلند است. این ماده چسبنده خواص بتن میکروسیلیسی سخت شده را بهبود میدهد.

فروش میکروسیلیس بتن

این شرکت با تولید میکروسیلیس مرغوب با تناژهای بالا توانسته یکی از مهمترین و باکیفیت ترین تامین کننده میکرو در کشور ایران باشد و ما توانسته ایم تمام محصولات تولیدی بتن سازی ها را تامین کنیم و کلیه محصولات میکروسیلیکا در بسته بندی های کیسه های جامبو و کیسه های ۴۰ کلیویی عرضه کند.

 

چگالی توده ای (Bulk density)

چگالی بستگی به فلزات موجود در کوره و نحوه ‏ی عمل‏کرد کوره دارد. به دلیل چگالی توده ‏ای بسیار پایین برای حمل به مقاصد دور صرفه اقتصادی ندارد.

چگالی توده ای میکروسیلیس در هنگام تولید ۱۳۰ تا ۴۳۰ کیلوگرم بر متر مکعب بوده و چگالی تحکیم شده آن بین ۴۸۰ تا ۷۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

 

 

 

This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.