سیلیس تصفیه آب, آنتراسیت, آنتراسیت تصفیه آب, سیلیس, فیلتراسیون آب, قیمت آنتراسیت, قیمت سیلیس

سیلیس تصفیه آب مهمترین محصول معدنی در ایران

سیلیس تصفیه آب مهمترین محصول معدنی

سیلیس تصفیه آب مهمترین محصول معدنی در ایران

سیلیس تصفیه آب مهمترین محصول معدنی در ایران – سیلیس و آنتراسیت تصفیه آب در سه ماهه اول ۱۴۰۳ جزء پرفروش ترین و پرمصرف ترین محصولات شناخته شده است به رغم از گزارشات تحلیلی دانشگاه ها و کارخانجات صنعتی تولید فیلترهای شنی و تصفیه آب به دلیل استفاده محتاطانه  مردم از آب تمیز و پاک برای پیشگیری از بیماری های حوزه آب در فصل بهار و تابستان علاوه بر فروش دستگاه های خانگی و صنعتی فروش محصولات صنعتی نظیر سیلیس و آنتراسیت تصفیه آب ۴۰% افزایش داشته است . شرکت معدن سیلیس همدان نیز به این امر واکنش نشان داده است و نقطه تمرکز خود را برای تولید بهتر و با کیفیت تر و با قیمتی مناسب در سطر دستور کار خود قرار داده است.

سیلیس تصفیه آب مهمترین محصول معدنی

قیمت سیلیس و آنتراسیت تصفیه آب

همیشه قیمت اولین معیار انتخاب محصول برای مشتریان است چه به صورت جزء چه به صورت عمده و اگر قیمت خوب با کیفیت بالا ارائه گردد مسلمآ رضایتمندی مشتریان همیشگی خواهد بود برای استعلام آخرین قیمت سیلیس و آنتراسیت تصفیه آب با ما در تماس باشید.

 

شماره تماس و استعلام قیمت: ۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸

سیلیس تصفیه آب مهمترین محصول معدنی

کاربرد سیلیس و آنتراسیت در تصفیه آب چیست؟

افزایش راندمان فیلتراسیون: ترکیب شن و ماسه سیلیس و آنتراسیت امکان جداسازی بهتر ذرات معلق در آب را فراهم می کند، زیرا ماسه دارای دانه های ریزتر و سنگین تر از آنتراسیت است. این تضمین می کند که لایه ماسه در زیر آنتراسیت رسوب کرده و فیلتراسیون ریزتری را فراهم می کند.

 

چگونه می توان سیلیس را از آب حذف کرد؟

حذف سیلیس از آب صنعتی | رایج ترین و موثرترین روش برای حذف سیلیس دانه ای از آب دیگ، نرم کردن آهک است. این فرآیند شامل افزودن آهک، همچنین به عنوان هیدروکسید کلسیم، به آب است. آهک مانند یک نرم کننده آب برای سیلیس عمل می کند و باعث رسوب کلسیم و منیزیم – ذراتی که باعث سختی می شوند – می شود.

 

سیلیس با آب چه می کند؟

اثرات سیلیس در آب – دو شکل مختلف سیلیس وجود دارد که به آب ختم می شود: سیلیس واکنش پذیر و سیلیس کلوئیدی. سیلیس واکنشی یک اسید بسیار ضعیف است که در آب حل می شود، در حالی که سیلیس کلوئیدی ساختاری شیشه ای دارد که می تواند به سطوح، ظروف شیشه ای و وسایل آسیب برساند.

 

 

چگونه سیلیس را در آب اندازه گیری کنیم؟

سیلیس کل را می توان با انجام تجزیه و تحلیل با استفاده از روش جذب اتمی الکتروگرمایی (روش های استاندارد ۳۱۱۳B)، روش طیف سنجی جرمی پلاسمای جفت القایی (روش های استاندارد ۳۱۲۵) یا روش های پلاسمای جفت القایی ۳۱ و روش های ۳۱۲۰ (روش های پلاسمای جفت شده القایی) تعیین کرد.

 

 

چه مقدار سیلیس در آب RO وجود دارد؟

روش عمل ایمن این است که غلظت سیلیس را زیر ۱۵۰ میلی گرم در لیتر در کنسانتره RO نگه دارید. این مطالعه به اثرات کاتیون های دو ظرفیتی مانند کلسیم و منیزیم بر روی پوسته پوسته شدن سیلیس در تاسیسات RO آب دریا که به عنوان پیش تصفیه برای تبلور یخ یوتکتیک (EFC) استفاده می شود، می پردازد.

 

حلالیت سیلیس در آب چقدر است؟

سیلیس محلول – بررسی اجمالی | سیلیس کریستالی (کوارتز) حلالیت ۵-۶ میلی گرم در لیتر در ۲۵ درجه سانتیگراد و pH کمتر از ۹ دارد، در حالی که سیلیس آمورف دارای حلالیت بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلی گرم در لیتر در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و pH کمتر از ۸-۸.۵ (۱۵۰-۱۸۰) است. حلالیت میلی گرم در لیتر نیز بسته به شیمی آب و دما گزارش شد.

 

علت سیلیس در آب چیست؟

آبی که از روی زمین یا روی زمین می گذرد، سیلیس ماسه ها، سنگ ها و مواد معدنی را به عنوان یکی از ناخالصی هایی که جمع می کند، حل می کند. محتوای سیلیس در آبهای طبیعی معمولاً در محدوده ۵ تا ۲۵ میلی گرم در لیتر است، اگرچه غلظت بیش از ۱۰۰ میلی گرم در لیتر در برخی مناطق رخ می دهد.

 

 

آیا NaOH سیلیس را حل می کند؟

سیلیس بسیار واکنش پذیر به سرعت در محلول NaOH رقیق در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد حل می شود. انحلال سیلیس فعال در لیکسیویم NaOH در دمای ≤ ۳۰ درجه سانتی گراد کنترل انتشار است. شکستگی پیوند Si-O-Al در کائولینیت استحکام پیوند Si-O را کاهش می دهد.

 

 

pH محلول سیلیس چقدر است؟

حلالیت سیلیس آمورف در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد تا pH حدود ۱۰.۵ به خوبی درک می شود، جایی که توسط محصول حلالیت و اولین ثابت تفکیک اسید سیلیسیک مونوملیک تعیین می شود. در محیط های قلیایی تر، حلالیت کل به طور چشمگیری افزایش می یابد.

 

تفاوت سیلیس و سیلیکون چیست؟

سیلیکون در مقابل سیلیکا در مقابل سیلیکون: تفاوت ها و کاربردها سیلیکون یک عنصر شیمیایی است که به طور گسترده در الکترونیک و به عنوان نیمه هادی استفاده می شود. سیلیس یک ترکیب مشتق شده از سیلیکون است که معمولاً در طبیعت یافت می شود و در کاربردهای مختلف صنعتی و مصرفی از جمله تولید شیشه و به عنوان پرکننده در رنگ ها، پلاستیک ها و لاستیک استفاده می شود.

 

غلظت سیلیس در آب چقدر است؟

غلظت سیلیس در آب معمولا کمتر از ۳۰ میلی گرم در لیتر است، اگرچه غلظت های بالاتر از ۱۰۰ میلی گرم در لیتر غیر معمول نیست. سیلیس موجود در آب می تواند مشکلات قابل توجهی برای تصفیه آب صنعتی ایجاد کند.

 

چه مقدار سیلیس در روز؟

مصرف چه مقدار سیلیس بی خطر است؟ حد بالای ایمن ۷۰۰-۱۷۵۰ میلی گرم در روز گزارش شده است. از آنجایی که سیلیس محلول در آب است، مقدار اضافی آن به سادگی از طریق ادرار توسط بدن دفع می شود، به این معنی که در صورت مصرف بیش از حد، بعید است که عوارض جانبی ایجاد کند.

 

کاربرد آب سیلیس چیست؟

ماسه سیلیس همچنین به طور گسترده در تصفیه آب در مقیاس بزرگ مانند تصفیه خانه های آب آشامیدنی یا تصفیه آب صنعتی استفاده می شود. در این فرآیند، ماسه سیلیس به عنوان بخشی از یک سیستم تصفیه پیچیده برای حذف آلاینده های مختلف از آب استفاده می شود.

 

 

چگونه سیلیس در آب را بررسی کنیم؟

۲.۱ یک روش تجزیه و تحلیل خودکار برای تعیین رنگ سنجی سیلیکون در آب شیرین استفاده می شود. سیلیس در یک محیط اسیدی با مولیبدات واکنش می دهد و اسید بتا-مولیبدوسیلیک زرد تشکیل می دهد. اسید با اسید آمینوفتول سولفونیک کاهش می یابد تا یک کمپلکس هتروپلی مولیبدو-آبی تشکیل شود که در طول موج ۸۲۰ نانومتر جذب می شود.

 

 

چگونه می توان سیلیس را از آب حذف کرد؟

حذف سیلیس از آب صنعتی | رایج ترین و موثرترین روش برای حذف سیلیس دانه ای از آب دیگ، نرم کردن آهک است. این فرآیند شامل افزودن آهک، همچنین به عنوان هیدروکسید کلسیم، به آب است. آهک مانند یک نرم کننده آب برای سیلیس عمل می کند و باعث رسوب کلسیم و منیزیم – ذراتی که باعث سختی می شوند – می شود.

 

چگونه سیلیس آب را حذف کنیم؟

سیلیس می تواند مشکلات عمده ای برای تجهیزات صنعتی ایجاد کند، اما خوشبختانه روش های مختلفی برای حذف آن از منبع آب وجود دارد، از جمله نرم کردن آهک، تبادل یونی، اسمز معکوس، اولترافیلتراسیون و انعقاد الکتریکی.

 

 

روش تهیه سیلیس فعال برای تصفیه آب

فرآیندی برای تولید سیلیس فعال برای تصفیه آب افشا شده است. این فرآیند سیلیکات را اسیدی می کند و از مواد سوزاننده برای بالا بردن pH به کمتر از ۱۲ برای تثبیت سیلیس فعال استفاده می کند. این فرآیند کارایی فرآیندهای انعقاد/لخته‌سازی/رسوب‌سازی مورد استفاده در تصفیه آب را بهبود می‌بخشد.

 

 

سیلیس چیست؟

سیلیس نام معمولی ترکیب شیمیایی اکسید سیلیکون، SiO2 در حالت جامد است. از جمله حالت جامد کریستالی (آنها دارای الگوهای تعریف شده و تکراری در توزیع ذرات خود هستند) و حالت آمورف (آنها ترتیب مشخصی ندارند).

 

مشکل سیلیس در آب

با وجود استفاده از این ماده به عنوان یک فیلتر، سیلیس در اشکال دیگر آن شروع به ایجاد مشکل در آب می کند. زیرا می تواند در آب حل شود یا در ذرات با قطر کوچک (d<1 میکرون) معلق شود. مقدار سیلیس محلول و کلوئیدی به شدت به pH به عنوان تابعی از اسید سیلیسیک (H4SiO4) بستگی دارد، که به عنوان یک اسید ضعیف عمل می کند. که تا حدی به گونه های مختلف تجزیه می شود.

 

 

مشکل سیلیس در آب چیست؟

سیلیس (دی اکسید سیلیکون) از عناصر سیلیکون (Si) و اکسیژن (O) تشکیل شده است. بنابراین، این یک ترکیب معدنی با فرمول مولکولی SiO2 است. اولاً، این عنصر پس از اکسیژن دومین عنصر فراوان روی زمین است. دوم، دی اکسید سیلیکون به عنوان ماده معدنی است که اغلب در پوسته زمین یافت می شود. از این رو، اکثریت قریب به اتفاق سنگ ها از بلوک های ساختمانی اساسی SiO2 تشکیل شده اند. در طبیعت، بیشتر به عنوان کوارتز معدنی، ماسه و گرانیت قابل تشخیص است. این ترکیب معدنی فقط کمی در آب محلول است.

 

سیلیس تصفیه آب مهمترین محصول معدنی

سیلیس در تصفیه آب

با این حال، از بین بردن لکه های سیلیس به آن سادگی که به نظر می رسد نیست. از آنجایی که یک نرم کننده آب روی لکه بینی آب کار نمی کند، صاحبان خانه نیاز به درمان ویژه ای برای سیلیس دارند. بنابراین، Aqua Works بیش از ۲۰ سال است که با موفقیت به مشتریان خود در منطقه رادنی کمک می کند تا با این مشکل مقابله کنند. کارشناسان ما پاسخ مناسب برای خانه ای بدون لکه را می دانند.

 

 

عملیات زهکشی گرانشی در ترکیبات سیلیس و کربنات

آب تولید شده از عملیات زهکشی گرانشی به کمک بخار (SAGD) مخلوط پیچیده ای از ترکیبات معدنی و آلی است. سیلیس، کربنات و بی کربنات و سختی سه جزء معدنی مورد علاقه هستند، در حالی که آلاینده های آلی از روغن آزاد و امولسیون شده (F&EO) و بخش های آلی محلول در آب (WSO) تشکیل شده اند. اگرچه نرم‌کننده آهک گرم فعلی (WLS) و نرم‌کننده آهک داغ (HLS) در عملیات SAGD قادر به حذف ذرات، سیلیس و مواد آلی هستند.

 

سیلیس تصفیه آب مهمترین محصول معدنی

راندمان حذف مواد آلی

بهبود راندمان حذف مواد آلی و سیلیس با توجه به ترکیب شیمیایی پیچیده آنها در آب تولید شده همچنان با چالش های فنی و عملیاتی مواجه است. تلاش زیادی برای توسعه فرآیندهای تصفیه موثر و مقرون به صرفه برای رسیدگی به مواد آلی و سیلیس انجام شده است. در این کار، ما به طور سیستماتیک خواص سیلیس و ویژگی‌های آلی محلول در آب تولید شده SAGD، و همچنین اصل کار و مکانیسم‌های حذف چندین تکنیک، از جمله فناوری غشاء، جذب، انعقاد-لخته‌سازی، و فرآیندهای هیبریدی را بررسی کرده‌ایم.

 

 

دانه بندی سیلیس تصفیه آب

پوسته پوسته شدن سیلیس در سیستم های تصفیه آب صنعتی زمانی اتفاق می افتد که سیلیس محلول رسوب می کند و رسوبات جامد تشکیل می دهد که کارایی تجهیزات و طول عمر را کاهش می دهد، هزینه های تعمیر و نگهداری و خرابی سیستم را افزایش می دهد. Credit: Adam Malin/ بهترین راکار دانه بندی و تولید و کار آمد است که شرکت معدن سیلیس روی آن تمرکز دارد.

 

 

شرکت معدن سیلیس بخشی از تحقیقات کشوری است

تحقیقات مشترکی که ترکیبی از آزمایش‌ها در دانشگاه های ایران  و شبیه‌سازی‌های دینامیک مولکولی در آزمایشگاه ملی در وزارت انرژی است، بینش جدیدی را برای حل یک مانع فنی اصلی برای عملیات صنعتی کارآمد و پایدار ارائه می‌کند.شرکت معدن سیلیس بخشی از این تحقیقات بود که به سفارش مدیر شرکت برای کیفیت برتر پیشنهاد گردید

 

 

سیلیکون و سیلیس یکی از فراوان ترین عناصر زمین است

سیلیکون دومین عنصر فراوان در پوسته زمین است و در منابع طبیعی آب معمولاً به شکل اسید سیلیسیک محلول یافت می شود. تحت شرایط pH و دمای معین در آب خوراک صنعتی، اسید می تواند بیش از حد اشباع و نامحلول شود و ماده ای به نام مقیاس سیلیس را رسوب دهد که تجهیزات را پوشش می دهد. این پوشش ناخواسته سطوح سیستم های مهندسی مختلف، مانند غشاهای تصفیه آب نمک زدایی اسمز معکوس، اجزای مبدل حرارتی و خطوط لوله کارخانه را آلوده می کند.

 

 

تصفیه آب بدون فرایند پر هزینه است

یکی از راه‌های مبارزه با تصفیه سیلیس با تنظیم pH آب است، اما این فرآیند بسیار گران است و سایر اشکال پوسته‌ریزی معدنی مانند گچ و کلسیت را بدتر می‌کند.” اخیراً، مردم از پلیمرهای بازدارنده سیلیس یا آنتی‌اسکالانت‌ها استفاده می‌کنند که همگی انحصاری هستند. ما می دانیم که این آنتی اسکالانت ها احتمالاً دسته ای از سیستم های پلی آمینی هستند که تا حدودی مانع از جرم گیری سیلیس می شوند، اما نحوه عملکرد آنها و چگونگی بهبود خواص موجود آنها به خوبی شناخته نشده است.

 

لینک های مرتبط:

 

برای خرید سیلیس تصفیه آب و آنتراسیت تصفیه آب چه اقدامی کنیم؟

پیشنهاد میشود همیشه و در همه حال با توجه به اینترنتی بودن فرایند خرید حتما با شماره های شرکت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید و از قیمتهای روز استعلام لحظه ای دریافت نمائید. ما در هر ۲۴ ساعت شبانه روز در خدمت شمائیم.سیلیس تصفیه آب و آنتراسیت تصفیه آب یکی از اصلی ترین محصولات شرکت معدن سیلیس است .

 

اطلاعات تماس:
  • تلفن همراه :۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸
  • تلفن کارخانه : ۰۸۱۳۲۳۱۳۸۶۱
  • ایمیل : sales@hamedanmine.com
  • آدرس : همدان-کیلومتر ۴۵ جاده همدان.ملایر-شهرک صنعتی فاز ۲.

دنبال کردن صفحه اینستاگرامی ما | سیلیس صادراتی | سیلیس تصفیه آب | معرفی پاسارگاد سیلیس

 

 

۵/۵ - (۱۴ امتیاز)