سیلیس تصفیه آب و فیلترشنی
سیلیس تصفیه آب و فیلترشنی
سیلیس تصفیه آب و فیلترشنی
سلیس تصفیه آب
سیلیس تصفیه آب و فیلتر شنی
سیلیس تصفیه آب و فیلترشنی همدان
سیلیس تصفیه آب و فیلترشنی همدان

سلیس تصفیه آب همدان

سلیس تصفیه آب همدان  -سیلیس دانه بندی مخصوص تصفیه آب و فیلتر شنی :تولید سیلیس دانه بندی در انواع سایزهای ریز ، متوسط ، درشت مخصوص فیلترهای شنی جهت تصفیه آب استخرهای شنا،تصفیه خانه های صنعتی،تصفیه خانه های دولتی،پارک های آبی و … سیلیس تصفیه آب استخر در سایزهای متنوع و کیفیت عالی و تولید سیلیس فیلترشنی در بسته بندی های کیسه های کوچک و بزرگ قابل عرضه می باشد.

 

کاربرد سیلیس دانه بندی در صنایع تصفیه آب:

 • -استخرهای شنا
 • -مجتمع های تصفیه آب
 • -تصفیه آب استخرهای پرورش ماهی
 • -آکواریوم ها
 • -زلال سازی آب استخرها
 • -تصفیه آب واحدهای صنعتی
 • -تصفیه آب واحدهای روستایی و شهری مربوط به امور آب و فاضلاب
 • -تصفیه آب استخرهای دولتی و اداره ی ورزش و جوانان

 

مزایای استفاده از سیلیس دانه بندی جهت تصفیه آب :

کلیه ی محصولات تولیدی در بسته بندی ۳۰-۴۰-۵۰ کیلیویی عرض می شود و کلیه ی محصولات تولیدی در بسته بندی جامبو ۱و ۵/۱ تنی عرض می شود .

 • -بهبود کیفیت و شرایط بهداشتی آب
 • -آسان تر کردن فرآیند فیلتراسیون
 • -کاهش اثرات زیست محیطی
 • -گرفتن مواد زائد و مواد خارجی
 • -کاهش مصرف انرژی
 • -کاهش مصرف آب به خاطر زلال بودن

 

سلیس تصفیه آب همدان

کار کرد سیلیس در فیلترهای شنی جهت تصفیه آب:

فرآیند فیلتراسیون به عنوان یکی از مهمترین و شناخته شده ترین روش در تصفیه و زلال سازی مایعات کاربرد دارد. اساس کار صافی ها ،تصفیه فیزیکی با به دام انداختن ذرات معلق در لایه های بستر فیلتر می باشد. آب و یا مایعاتی که می بایست تصفیه شود ، از قسمت زیرین فیلتر خارج می شود. فیلترهای شنی کاربرد موثری در تصفیه مایعات دارند و کاربرد موثری در استخرهای شنا ،صنایع شیر ، صنایع کاغذ سازی ، صنایع فولاد و فلزات ، صنایع لاستیک سازی ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب ، کلیه ی سیستم های حرارتی و برودتی ، نیروگاه ها ، پتروشیمی و پالایشگاه دارند.

فرآیند قرارگیری ماسه سیلیسی در فیلتر شنی

درون این فیلتر ها لایه های مختلفی از ماسه های سیلیس با دانه بندی و خلوص متفاوت قرار می گیرند. بسته به نوع و ابعاد فیلتر شنی و همچنین نازل های مخزن طبیعتا اندازه مقدار و سایز ذرات ماسه های شنی تغییر می یابد.در طراحی فیلتر شنی پارامترهای مختلفی نظیر سایز دانه بندی بستر ، دمای آب ، سایز ذرات معلق موجود در آب ، تخلخل بستر ، دبی آب عبوری و سرعت خطی جریان عبوری بایستی در نظر گرفته شوند. علاوه بر این عوامل هیدرولیکی و فشار و شرایط بهره برداری فیلترها نیز بایستی مد نظر باشد.سیلیس دانه بندی تصفیه آب با کیفیت بالا و خلوص ۹۹ درصد به بالا می باشد

سلیس تصفیه آب
سیلیس فیلترشنی استخر

ساده ترین نوع فیلتراسیون،عبور آب از لایه های خاک می باشد که در طبیعت به طور دایم در حال انجام است.این عمل در تصفیه خانه های آب شهری و تصفیه خانه های آب صنعتی از طریق فیلترشنی صورت می پذیرد،با این تفاوت که در فیلترهای شنی به جای خاک ،سیلیس وجود دارد و معولا با بهره گیری از پمپ ،آب از فیلترهای شنی با فشار عبور داده می شود.

 

سیلیس ممتاز و سیلیس درجه۱ در تصفیه آب

سیلیس ممتاز و سیلیس درجه۱ در تصفیه آب و فاضلاب معمولا از سنگ سیلیس با خلوص بیش از ۹۹ درصد استفاده میگردد.سنگ سیلیس مورد استفاده در فیلترشنی جهت تصفیه آب به صورت دانه بندیهای ریز.متوسط.درشت استفاده می شود که این چیدمان مربوط به نوع فیلتر و پروژه تصفیه آب متفاوت می باشد.

 

فیلترشنی تصفیه آب استخر:

عبور آب از فیلتر تصفیه استخر و جکوزی که اصطلاحا فیلتر استخر نامیده می شود.اولین مرحله در بهبود و اصلاح کیفیت آب مورد استفاده در استخر و جکزی است.فیلتراسیون یا تصفیه کردن آب توسط فیلتر استخر یک فرآیند صرفا فیزیکی است که در آن ذرات آلاینده،معلق و ناخالصی های موجود در آب از آن جدا می شود.با استفاده از فیلترهای تصفیه آب حتی می توان بخشی از باکترها ی موجود در آب را نیز جدا نموده و به طور کلی برای تصفیه آب استخرها عمدتا از سه نوع فیلتر استخر استفاده می نمایند.

سلیس تصفیه آب همدان
کاربرد سیلیس در تصفیه آب

امروزه در فیلتر های تصفیه شنی استخر،از سیلیس به عنوان مواد تصفیه کننده استفاده می کنند که به عنوان سیلیس استخر،سیلیس فیلترشنی،سیلیس زلال سازی،سیلیس تصفیه آب،سیلیس ممتاز و سنگ شیشه نیز شناخته می شود.سیلیس مرغوب،دانه سفید رنگ و براقی است که با خرد کردن سنگ سیلیس تهیه می شود.پس از خرد کردن سنگ ها ،دانه ها را غربال کرده و دانه بندی ها مختلف به بازار عرضه می شود.بهترین و مرغوب ترین سیلیس فیلترشنی در استان همدان می باشد که بسیار شفاف می باشد.

 

روش بکارگیری

سیلیس در فیلترشنی استخر درون مخزن بسته ای بوده و آب استخر یا جکوزی تحت فشار پمپ از روی بستر سیلیس عبور داده می شود.گفتنی است که سرعت گذر آب از روی بستر شنی این فیلترها نسبت به فیلترشنی باز بیشتر است.در فیلتر شنی استخر از ۳-۴ سایز مختلف سیلیس استفاده می شود.در کف فیلترشنی استخر،سیلیس دانه بندی درشت با سایزهای ۳-۵ میلیمتر یا ۵-۸ میلیمتر قرار می گیرد که این سایزها بستگی به نوع و سایز نازل کف فیلتر دارد.

سطح بعدی فیلتر شنی

این لایه جهت جلوگیری از عبور دانه های سیلیس فوقانی که دارای سایز کمتری بوده یعنی قطری بین ۰.۲-۰.۸ میلیمتر دارد.فیلتراسیون اب و جذب ذرات عمدتا به عهده ی این ردیف از سیلیس بوده و ردیف های دیگر تنها به منظور جلوگیری از خروج این ردیف از سیلیس از فیلترشنی استفاده می شود.در بعضی از فیلترهای شنی از یک ردیف سیلیس با قطر بیشتر بر روی این سیلیس ردیف بالایی هم استفاده می شود تا در زمتن بک واش (back wash) سیلیس های ۰.۲-۰.۸ میلیمتر که وزن بسیار کمی دارند،از فیلتر شنی استخراج نشوند.

 

کاربرد سیلیس فیلترشنی :

از موارد کاربرد سیلیس فیلترشنی می توان به استخرهای شنا و جکوزی،پارک های آبی،استخرهای پرورش ماهی و آبزیان،آکواریوم ها،دریاچه های مصنوئی ،تصفیه خانه های آب شرب،تصفیه خانه های فاضلاب،تصفیه آب های پتروشیمی و پالایشگاه ها و … اشاره کرد.معدن سیلیس همدان در فعالیت خود توانسته با ارائه محصولات با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت رضایت مشتریان خود را جلب کند.

 

مزیتها:

 • مزیت های سیلیس فیلترشنی :
 • صرفه جویی در انرژی،آب و مواد شیمیایی ضد عفونی کننده
 • بهبود کیفیت و شرایط بهداشتی آب
 • کاهش مصرف آب به مقدار ۳۵ درصد
 • آسانتر کردن فرآیند فیلتراسیون
 • کاهش مصرف انرژی به مقدار ۶۰ درصد
 • کاهش اثرات زیست محیطی
 • داشتن آب ایمن و سالم

سیلیس تصفیه آب و فیلتر شنی :

سیلیس دانه بندی مخصوص تصفیه آب و فیلتر شنی

تولید سیلیس دانه بندی در انواع سایز های ریز ، متوسط ، درشت مخصوص فیلتر های شنی جهت تصفیه آب استخر های شنا ،تصفیه خانه های صنعتی ، تصفیه خانه های دولتی ، پارک های آبی

 • استخر های شناسلیس تصفیه آب همدانسلیس تصفیه آب همدان
 • سیستم های تصفیه اب
 • تصفیه آب استخر های پروش ماهی
 • آکواریوم ها
 • زلال سازی آب استخر ها
 • تصفیه آب واحدهای صنعتی
 • تصفیه آب واحدهای روستایی و شهری مربوط به امور آب و فاضلاب
 • تصفیه آب استخر های دولتی و اداره ی ورزش و جوانان

سلیس تصفیه آب همدان

 • بهبود کیفیت و شرایط بهداشت آب
 • آسان تر کردن فرایند فیلتراسیون
 • کاهش اثرات زیست محیطی
 • کاهش مصرف انرژی
 • کاهش مصرف آب به خاطر زلال بودن

سلیس تصفیه آب همدانفرایند فیلتراسیون به عنوان یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین روش های تصفیه و زلال سازی مایعات کاربرد دارد .

اساس کار صافی های تصفیه فیزیکی با به دام انداختن ذرات معلق در لایه های سیستم فیلتر میباشد .

آب و یا مایعاتی که می بایست تصفیه شود ، از قسمت زیرین فیلتر خارج میشود .

فیلتر های شنی کاربرد موثری در تصفیه مایعات دارند و کاربرد موثری در استخر های شنا ، صنایع شیشه ، صنایع کاغذ سازی ، صنایع فولاد و فلزات ، صنایع لاستیک سازی ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب ، کلیه سیستم های حرارتی و برودتی ، نیروگاه ها پتروشیمی و پالایش ها دارند .

درون این فیلتر ها لایه های مختلفی از ماسه های سیلیس با دانه بندی و خلوت متفاوت قرار میگیرد .

بسته به نوع و ابعاد فیلتر شنی و همچنین نازل های مخزن …. اندازه مقدار و سایر ذرات ماسه شنی تغییر می یابد .

در طراحی فیلتر شنی پارامتر های مختلفی نظیر سایز دانه بندی بسته ، دهای آب ، سایز زرات معلق موجود در آب ، تخلخل بستر ، … …. …. و سرعت خطی جریان عبوری بایستی در نظر گرفته شود .

علاوه بر این عوامل ….. و فشار و شرایط … برداری فیلتر های نیز بایستی مد نظر باشد .

سیلیس دانه بندی تصفیه آب شرکت معدن سیلیس همدان با کیفیت بالا و خلوص ۹۹ درصد به بالا می‌باشد و در انواع سایز های مختلف اماده عرضه به بازار میباشد .

کلیه محصولات تولیدی در بسته بندی های ۳۰-۴۰-۵۰ کیلویی و در بسته بندی کیسه های جامبو  ۱ و ۵/۱ تنی عرضه میشود.جهت مشاوره و نحوه ی استفاده سیلیس در فیلترشنی تماس بفرمایی :۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸

تگ ها :فیلتر فیلترشنی- سیلیس استخر-سیلیس تصفیه آب-سیلیس فیلترشنی-سیلیس زلال سازی-سیلیس استخرسازی-سیلیس شکری-سیلیس مخزن-سیلیس بهداشتی-سیلیس فیلترشنی استخر-فروش سیلیس استخر-تصفیه آب-تولید سیلیس استخر – سیلیس تصفیه آب و فیلترشنی – سیلیس تصفیه آب و فیلترشنی – سلیس تصفیه آب سلیس تصفیه آب سلیس تصفیه آب سلیس تصفیه آب سلیس تصفیه آب

سوالات متداول:

چرا از سیلیس در تصفیه آب استفاده می شود؟

در تصفیه آب، به دلیل ظرفیت سیلیس در تشکیل رسوبات رسوبی بر روی سطوحی که با آن در تماس است، نگران هستیم. محتوای سیلیس آب از چند قسمت در میلیون در منابع سطحی تا بیش از ۱۰۰ قسمت در میلیون در برخی از آب های چاه متغیر است.

 

 

چگونه سیلیس را در آب حل کنیم؟

حذف سیلیس از آب صنعتی | رایج ترین و موثرترین روش برای حذف سیلیس دانه ای از آب دیگ، نرم کردن آهک است. این فرآیند شامل افزودن آهک، همچنین به عنوان هیدروکسید کلسیم، به آب است. آهک مانند یک نرم کننده آب برای سیلیس عمل می کند و باعث رسوب کلسیم و منیزیم – ذراتی که باعث سختی می شوند – می شود.

 

 

سیلیس فعال در تصفیه آب چیست؟

سیلیس پلیمریزه شده یا سیلیس کلوئیدی که در تصفیه آب برای کمک به انعقاد مواد کلوئیدی استفاده می شود سیلیس فعال نامیده می شود. سیلیس فعال شده از سیلیکات سدیم با فعال سازی با مواد شیمیایی مانند: اسید سولفوریک تهیه می شود. سولفات آمونیوم.

 

 

سیلیس محلول در آب چقدر است؟

از آنجایی که حلالیت سیلیس زیر pH حدود ۷.۰ و بالاتر از pH حدود ۷.۸ افزایش می‌یابد، تنظیم pH با اسید یا باز می‌تواند باعث بازیابی بالاتر با توجه به پوسته‌گیری سیلیس شود. با این حال، برای pH بالا، باید از پوسته شدن CaCO3 جلوگیری کرد.

 

 

چگونه سیلیس را در آب بریزیم؟

وقتی سیلیس را به آب خود اضافه می کنید، همیشه ابتدا سیلیس را اضافه کنید، هم بزنید، سپس کود و آب را طبق معمول اضافه کنید. با این حال، اگر مشکلی وجود دارد، مانند گیاهی که تحت حمله آفات قرار گرفته یا استرس دارد، می‌توانید برای جذب فوق‌العاده سریع سیلیس را روی برگ‌ها اسپری کنید.

 

SiO2 در تصفیه آب چیست؟

شن و ماسه سیلیس (SiO2) در تصفیه آب – ماسه سیلیسی دارای مزایای زیادی به عنوان یک محیط فیلتر است، مانند: دارای تخلخل و سطح بالایی است که به آن اجازه می دهد تا جامدات معلق، کدورت، باکتری ها، ویروس ها و سایر آلاینده ها را به دام بیاندازد و حذف کند. اب. دارای هزینه کم و در دسترس بودن گسترده است که تهیه و جایگزینی آن را آسان می کند.

 

سیلیس در آب آشامیدنی چه عوارضی دارد؟

مطالعات بیش از یک دهه پیش نشان داد که سطوح بالای آلومینیوم و سیلیس در آب آشامیدنی می تواند منجر به اثرات جدی سلامتی، از جمله افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر شود. در اینجا چیزی است که باید در مورد خطرات مربوط به عدم تصفیه آبی که دارای سطوح بالایی از آلومینیوم و سیلیس است بدانید.

۴.۹/۵ - (۱۴۲۴ امتیاز)