سیلیس پودری
سیلیس پودری
سیلیس پودری
سیلیس پودری
سیلیس پودری
سیلیس پودری
سیلیس پودری
سیلیس پودری
سیلیس پودری

سیلیس میکرونیزه و پودری :

سیلیس پودری و میکرونیزه عنصری است غیرفلزی که در خواصش فلزی تر از کربن است.سیلیس میکرونیزه ساختار بلورین شبیه الماس است.سیلیس دومین عنصر از لحاظ فراوانی در پوسته زمین می باشد.سیلیس به صورت غیرفیزیکی یافت نمی شود و عموما به صورت سیلیکات موجود است که ترکیب اصلی رس ها،گرانیت ها،کوارتز و ماسه می باشد.

سیلیس پودری در صنعت لعاب سازی :

سیلیس میکرونیزه و پودری در صنعت لعاب سازی همراه با کربنات کلسیم،دولومیت،فلدسپات و…مخلوط شده و مواد دیگری هم اضافه میکنند و در صنعت لعاب مورد مصرف قرار می گیرد و سیلیس پودری در صنایع شیشه و بلور سازی-کاشی و سرامیک-صنایع رنگ سازی-صنایع بتن-صنایع چسب های ساختمانی و چسب های کاشی مورد مصرف قرار میگیرد.سیلیس پودری در انواع سایزها و مش بندی ها با قیمت های مختلف و تنوع بسته بندی عرضه می شود.

کارخانه سیلیس پودری:

این مجموعه قادر است سیلیس را در انواع سایزها و مش بندی های مختلف بسته به نیاز مشتری تولید و بسته بندی می کند و سیلیس پودری و سیلیس میکرونیزه بیشتر در صنایع لعاب سازی و کاشی و سرامیک سازی استفاده قرار میگیرد و سیلیس میکرونیزه در انواع مش های ۱۰۰-۲۲۰-۲۳۰-۳۲۰-۴۰۰-۸۰۰-۱۵۰۰ موجود می باشد.معدن سیلیس همدان قادر به تولید سیلیس میکرونیزه با بهترین دستگاه ها و تجهیزات مدرن قادر به تولید سیلیس میکرونیزه با بهترین مش بندی و بالاترین عیار را تولید وعرضه کند.

سیلیس پودری :

سیلیس میکرونیزه یا همان سیلیس پودری در انواع مش های مختلف مش ۱۸۰، مش ۲۳۰، مش ۳۲۵ با درجه خلوس بالای ۹۹ درصد تولید میشود و شرکت پاسارگاد سیلیس قادر به تولید مش های سفارشی از سمت مشتری میباشد.

کاربرد های مختلف سیلیس میکرونیزه « سیلیس پودری »:

سیلیس میکرونیزه جهت مصارفی همچون رنگ سازی ، کاشی و سرامیک ، لعاب سازی و دیگر صنایع از این سیلیس استفاده میشود .

روش تولید این سیلیس به شرح زیر است :

سنگ سیلیس از معدن استخراج و بعد از دانه بندی شدن و برداشتن مواد زائد از آن به سمت بالمیل های قوی هدایت میشوند و از آنجا به سمت آسیاب حرکت میکنند و سیلیس تولیدی این شرکت در مش های ۱۸۰ ، ۲۳۰ ، ۳۲۰ تولید میشود و در بسته بندی های جامبو به بازار مصرفی ارسال میشود .

کاربرد های مختلف سیلیس میکرونیزه:

  • کاشی و سرامیک سازی
  • لعاب سازی
  • تولید قالب های ریخته گری
  • تولید سیمان
  • بتن و افزودنی های بتنی
  • چسب های کاشی
  • صنایع سیلیکا
  • صنایع رنگ و چسب
  • درزگیرها
  •  مواد شوینده ( خمیر دندان ، صابون، مایع و …)

 

کاربرد سیلیس در لعاب و کاشی سازی:

سیلیس یکی از پرکاربردترین مواد جامدی است که در صنایع گوناگون نظیر شیشه و بلورسازی و کاشی و سرامیک و لعاب سازی مورد استفاده قرار میگیرد. سیلیس به عنوان ماده اولیه پر کاربرد از انواع سنگ های کوارتز و رسوبی استخراج می شود و پس از خردایش و دانه بندی شدن در اندازه مختلف به بازار عرضه می گردد. لعاب ها به صورت کلی از ترکیبات الی و معدنی تشکیل شده و لعاب مربوط به سرامیک های معمولی مخلوط شیشه مانندی چون کوارتز، دولومیت، فلدسپات و…. می باشد.

خواص لعابها:

لعاب ها معمولا بی رنگ هستند و برای پوشش بر روی سطوح چینی ها مورد استفاده قرار میگیرد. لعاب مخلوطی از کربنات کلر، سیلیس پودری و میکرونیزه و خاک چینی سفید است و استفاده از سیلیس ممتاز و عالی با خلوص بالا به بالاترین کیفیت لعاب بسیار کمک می کند. سیلیس در صنعت لعاب سازی به عنوان ماده ای شبکه ساز مورد استفاده قرار میگیرد و در واقع سیلیس مورد استفاده در صنعت لعاب و سرامیک و کاشی سازی باید درصد خلوص بسیار بالایی داشته باشد و دارای ناخالص هایی چون آهن نباشد.

سیلیس لعاب:

لعاب در نتیجه ذوب کردن مخلوطی از سیلیکات ها در دمای مختلف به وجود می اید. اتمهای بعضی از این مواد مذاب که گرانروی انها نسبتا زیاد بوده، یعنی اصطکاک داخلی آنها شدید است، در حین انجماد نمی تواند مجددا نظم کامل بگیرند، بطوریکه امکان تشکیل جوانه بلور نمی یابد و در این صورت همان حالت شیشه ای خود را حفظ می کنند. تفاوت بین بلورها و شیشه ها، در چگونگی تشکیل شبکه فضایی آنهاست. یونهای مواد بلوری، تشکیل شبکه فضایی منظم بلوری می دهد، در صورتیکه در شیشه این یون ها نظم کافی حاصل نمی کند و در نتیجه شبکه ای نا منظم تشکیل می دهد.

سیلیس میکرونیزه:

سیلیس یا کوارتز یکی از اکسیدهای موجود در لعاب است. که مقدار سیلیس در لعاب به درجه حرارت لعاب بستگی پیدا میکند یعنی در درجات پایین مقدار سیلیس کم و در درجات بالا مقدار آن بیشتر می شود. ۶۰ درصد قشر جامد زمین را سیلیس تشکیل می دهد. سیلیس ماده ای سخت و با دوام است و کمتر تحت تاثیر تغییرات شیمیایی قرار میگیرد و همین خاصیت آن را برای لعاب سازی مناسب نموده است. لعاب های درجات بالا که سیلیس بیشتری دارند نسبت به لعاب هایی که سیلیس کمتری دارند مقاوم ترند وجود مقدار زیاد سیلیس میکرونیزه در ترکیبات لعابی هیچ عیبی ندارد و فقط نقطه ذوب لعاب را بالا میبرند.

آلومینا Al2O3:

آلومینا Al2O3: اگر چه مقدار این اکسید در لعاب بسیار ناچیز است ولی وجود آن بسیار اهمیت دارد زیرا هم به لعاب غلظت می بخشد و هم از متبلور شدن آن جلوگیری می کند. آلومینا ماده دیر گدازی است که در ۲٠۴٠ درجه سانتی گراد ذوب می شود به همین جهت مقدار زیاد ان در لعاب از ذوب شدن ان جلوگیری می کند. هر لعابی که الومینا نداشته باشد در موقع سرد شدن کدر می شود. الومینا همچنین دوام و سختی لعاب را زیاد می کند.

اکسید سدیم NA2O:

اکسید سدیم NA2O: اکسید سدیم فلاکسی قوی به شمار می رود و در لعاب های دیرگداز سهم مهمی دارد. لعاب هایی که اکسید سدیم دارند می توانند تحت تاثیر اکسیدهای رنگ کننده رنگ های جالبی را به وجود بیاورند. مثلا رنگ فیروزه ای از اضافه نمودن اکسید مس به لعاب سدیم دار بوجود می اید. ضریب انبساط سدیم زیاد است و باعث می شود که لعاب ترک بخورد. عیب دیگر لعاب سدیم در این است که نرم و قابل خراش بوده و در اسید حل می شود. منابع سدیم اغلب در ان محلول اند و تنها فلدسپات هایی که سود دارند در اب غیر محلول می باشند.

اکسید پتاسیم K2O:

اکسید پتاسیم K2O: وجود اکسید پتاسیم در لعاب همانند اکسید سدیم بوده ولی ضریب انبساط ان کمتر از ضریب انبساط سدیم است. اکسید منگنز در لعاب پتاسیم دار بنفش متمایل به ابی و در لعاب سدیم دار بنفش متمایل به قرمز بوجود می اورد.

اکسید سرب PBO:

اکسید سرب PBO: نقطه ذوب این اکسید پایین است و در حدود ۸۸۶ درجه سانتی گراد می باشد. اکسید های رنگ کننده در لعاب های که اکسید سرب دارند رنگ های شفاف و متنوعی را بوجود می اورند. ضریب انبساط سرب کم است و با بیشتر سفال ها سازگار می باشد. ولی اکسید سرب صرف نظر از مزایای فوق عیوبی نیز دارند مثلا باید در محیط اکسیداسیون حرارت ببینند و اگر با دوده یا شعله حرارت ببینند سیاه می شوند