خرید سیلیس, دسته‌بندی نشده, فروش سیلیس, محصولات ویژه, مقالات, مقالات سیلیسی

خاک نسوز فولاد و چدن

خاک نسوز فولاد و چدن
خاک نسوز فولاد و چدن
خاک نسوز فولاد و چدن
خاک نسوز فولاد و چدن

خاک نسوز فولاد و چدن

خاک نسوز فولاد و چدن  – جرم نسوز سیلیس بر پایه اسید بوریک -جرم نسوز اسیدی سیلیس بر پایه اکسید بور خاک نسوز سیلیس بهترین دیر گداز جهت ذوب در :چدن ، فولاد های ساده کربنی  و کم آلیاژ و …. می باشد. از لحاظ دانه بندی خاک نسوز سیلیس بایستی به گونه هایی باشد که حداکثر تراکم پذیری را ایجاد نماید بطوری که حداقل دانسیته ی خاک نسوز بعد از کوبیدن به ۲/۲ کیلو گرم کیلو گرم به دسی متر مکعب برسد.

 

خاک نسوز فولاد و چدن

 

ماهیت جرم نسوز:

جرم نسوز با توجه به درجه خلوص سیلیس (SIO2) مصرفی ، سختی یکنواخت و مقاومت به خوردگی بالا و سرعت کم کریسیتالیزاسیون مورد توجه است .این جرم ها عموما مقاومت مطلوبی در برابر سرباره های حاوی اکسیدهای آهن سیلیسم ،آلومینیوم و کروم داشته و از دیگر ویژگی های مهم آن هدایت حرارتی پایین این جرم ها می باشد.

 

خاک نسوز فولاد و چدن

جرم نسوز سیلیسی:

جهت ایجاد سطح یکنواخت در سطوح کوره نیاز به کمک زینتر می باشد ، اغلب اسید پوریک به عنوان کمک زینتر استفاده می گردد ، که خاصیت اسیدی دارد و جهت ذوب فلزات با سرباره اسیدی بسیار مناسب می باشد.همچنین این شرکت قادر به تولید جرم های سیلیس با زینتر کوتاه مدت و مقاومت قلیایی بالا بر پایه اکسید بور می باشد که بسیار مورد توجه صنایع تولید فولاد بوده.

خاک نسوز فولاد و چدن

 

چه موادی در ریخته گری نسوز استفاده می شود؟

اکسیدهای آلومینیوم (آلومینا)، سیلیکون (سیلیکا) و منیزیم (منیزیم) مهمترین مواد مورد استفاده در ساخت دیرگدازها هستند. اکسید دیگری که معمولا در دیرگدازها یافت می شود، اکسید کلسیم (آهک) است. خاک رس آتشی نیز به طور گسترده ای در ساخت مواد نسوز استفاده می شود.

 

مواد نسوز در ریخته گری چیست؟

آستر کوره: مواد نسوز برای پوشش کوره هایی که در آن ریخته گری فلز انجام می شود استفاده می شود. این آسترها از دیواره‌های کوره در برابر دماهای شدید تولید شده در طی فرآیند ریخته‌گری محافظت می‌کنند و از اتلاف حرارت جلوگیری می‌کنند و عملکرد کارآمد را تضمین می‌کنند.

 

۴ فلز نسوز کدامند؟

فلزات نسوز گروهی از عناصر فلزی هستند که در برابر حرارت و سایش بسیار مقاوم هستند. به طور کلی پذیرفته شده است که تنگستن، مولیبدن، نیوبیم، تانتالیوم و رنیم بهترین تعاریف فلزات نسوز را دارند.

 

نسوز در صنعت فولاد چیست؟

دیرگدازهای کارخانه آهن و فولاد. خلاصه. دیرگدازها مواد پوششی ضروری برای رابط های کاری و ناحیه پشتیبان کوره ها در طول ساخت آهن و فولاد، در عملیات خاص متوالی و متوالی شکل دهی، نگهداری، اختلاط و انتقال فلز داغ، فولاد مایع و سرباره هستند.

 

تفاوت بین ریخته گری اصلی و قالب نسوز چیست؟

می دانیم که قالب اصلی برای تولید قالب نسوز که برای ریخته گری چارچوب استفاده می شود، کپی شده است. قالب نسوز شبیه ریخته گری اصلی نخواهد بود، زیرا خطوط ریخته گری اصلی با روش های مختلف واکس کردن قبل از تکرار تغییر می کند.

 

مواد اولیه برای ریخته گری نسوز چیست؟

طیف گسترده ای از مواد اولیه وجود دارد که ریخته گری های نسوز از آن مشتق می شوند، از جمله شاموت، آندالوزیت، بوکسیت، مولیت، کوراندوم، آلومینا جدولی، کاربید سیلیکون و هر دو پرلیت و ورمیکولیت می توانند برای اهداف عایق استفاده شوند.

 

چگونه می توان نسوز را ریخته گری کرد؟

معمولاً ریخته گری های نسوز سبک وزن از ترکیب یک سنگدانه متخلخل سبک و یک سیمان هیدرولیک آلومینات کلسیم ساخته می شوند. اگر دستگاه ریخته گری نسوز سبک در جایی نصب شود که در معرض دماهای بالاتر از ۲۰۰۰ فارنهایت قرار گیرد، سنگدانه متخلخل سبک وزن از ۲۳۰۰ اینچ فارنهایت یا ۲۶۰۰ فارنهایت ساخته می شود.

 

نسوز چگونه ساخته می شود؟

پخت شامل حرارت دادن مواد نسوز تا دمای بالا در یک کوره تونلی دوره ای (بچ) یا پیوسته برای تشکیل پیوند سرامیکی است که به محصول خاصیت نسوز می دهد. مرحله نهایی پردازش شامل آسیاب، آسیاب و سندبلاست محصول نهایی است.

 

مواد معدنی نسوز اساسی کدامند؟

دیرگدازها معمولاً به عنوان اسید، بازی یا غیره طبقه بندی می شوند. “دیرگدازهای اسیدی” عمدتا از سیلیس یا کانی های آلومینا سیلیس تشکیل شده اند. “دیرگدازهای اساسی” از اکسیدهای خاک قلیایی مانند دولومیت، منیزیا، آهک و مخلوط سنگ معدن منیزیا-کروم تولید می شوند.

 

فلزات نسوز رایج کدامند؟

رایج ترین تعریف شامل پنج عنصر است: دو عنصر از دوره پنجم (نیوبیم و مولیبدن) و سه مورد از دوره ششم (تانتالوم، تنگستن و رنیم). همه آنها دارای برخی ویژگی ها هستند، از جمله نقطه ذوب بالای ۲۰۰۰ درجه سانتیگراد و سختی بالا در دمای اتاق.

 

 

چگونه آهن را به فولاد تبدیل کنیم؟

برای ساخت فولاد، آهن باید از اکسیژن جدا شود و مقدار کمی کربن به آن اضافه شود. هر دو با ذوب سنگ آهن در دمای بسیار بالا (۱۷۰۰ درجه سانتیگراد یا بیش از ۳۰۰۰ درجه فارنهایت) در حضور اکسیژن (از هوا) و نوعی زغال سنگ به نام کک انجام می شوند.

 

 

از چه مواد اولیه ای برای آهن و فولاد استفاده می شود؟

سنگ آهن و زغال سنگ متالورژی عمدتاً در فرآیند کوره بلند آهن سازی استفاده می شود. برای این فرآیند، زغال سنگ کک‌سازی به کک تبدیل می‌شود، شکل تقریباً خالص کربن، که به عنوان سوخت اصلی و احیاکننده در کوره بلند استفاده می‌شود.

 

بهترین ملات نسوز چیست؟

قبل از خیس کردن آجر نسوز کمک می کند اگر شرایط محیط گرم و خشک باشد، مهم نیست از کدام نوع ملات نسوز استفاده شود. اگرچه مواردی وجود دارد که ما در مورد محصولات پیش مخلوط ترجیح می دهیم، ملات نسوز هیدرولیک غیر محلول در آب اولین انتخاب ما برای همه کاربردها است.

 

 

آیا تیتانیوم یک فلز نسوز است؟

آبکاری با فلزات نسوز | تیتانیوم در حالی که تیتانیوم به عنوان یکی از پنج فلز نسوز اصلی طبقه بندی نمی شود، بسیاری از ویژگی های فلز نسوز رایج مانند نقطه ذوب بالا (۳۰۳۵ درجه فارنهایت) و مقاومت عالی در برابر خوردگی را دارد.

 

 

کدام کانی به عنوان ماده نسوز استفاده می شود؟

به طور کلی، دیرگدازها به سه دسته تقسیم می شوند: “دیرگدازهای اسیدی” عمدتاً از سیلیس یا کانی های آلومینا سیلیس تشکیل شده اند. “دیرگدازهای اساسی” از اکسیدهای خاک قلیایی، از جمله دولومیت، منیزیم، آهک، و مخلوط سنگ معدن منیزیا-کروم ساخته می شوند.

 

 

 

نسوز در ریخته گری چیست؟

کف مذاب ریخته گری یک سیستم پیچیده از تجهیزات است که در معرض حرارت زیاد قرار می گیرد. نسوزهای سرامیکی که می توانند فلز مذاب و دماهای شدید را تحمل کنند برای کاربردهای ریخته گری حیاتی هستند. Allied سابقه طولانی در ارائه خدمات ریخته گری دارد.

 

 

مترادف کلمه نسوز چیست؟

برخی از مترادف های رایج نسوز عبارتند از: سرسخت، سرسخت، سرکش، غیرقابل کنترل، سرکش و اراده. در حالی که همه این کلمات به معنای “تسلیم نشدن در برابر دولت یا کنترل” هستند، مقاومت نسوز در برابر تلاش برای مدیریت یا قالب‌گیری تاکید می‌کند. مدارس ویژه برای کودکان مقاوم

 

 

چرا ریخته گری نسوز است؟

مواردی که باید هنگام استفاده از Castable ها به خاطر بسپارید و توضیح دهید …دیرگداز ریخته گری قبل از استفاده ساخته می شود. بنابراین زمان ساخت کوره را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. علاوه بر این، نسوز ریخته گری نیازی به زمان پخت اضافی ندارد. این به فرد اجازه می دهد تا از زمان خود به نحو احسن استفاده کند.

 

 

چه ماده ای برای ریخته گری اصلی استفاده می شود؟

مواد متداول مورد استفاده برای ریخته گری اصلی در ایمپلنت های دندانی شامل فلزات و آلیاژهایی مانند تیتانیوم و آلیاژهای آن و همچنین زیرکونیا می باشد. مواد متداول مورد استفاده برای قالب‌گیری اصلی در ایمپلنت‌های دندانی شامل آلژینات‌های ریخته‌شده و مواد قالب‌گیری پلی‌اتر است.

 

 

ضخامت نسوز ریخته گری چقدر باید باشد؟

شما باید بتوانید بخش هایی را که فقط دو اینچ ضخامت دارند بدون هیچ مشکلی ریخته گری کنید. اگر می توانید اجازه می دهد، من یک لایه دو اینچی از مواد عایق برای اولین بار ریختن، سپس دو اینچ از نسوز درجه حرارت بالاتر را پیشنهاد می کنم.

 

 

آیا می توانید سیمان نسوز ریخته گری کنید؟

نسوز ریخته گری – مخلوط نسوز با سیمان هیدرولیک مقاوم در برابر حرارت و چسب ها که می تواند در محل ریخته شود. نسوز ریخته گری کاربردهای زیادی در صنعت و همچنین سرامیک استودیویی دارد. اغلب در ساخت کوره استفاده می شود زیرا استفاده و مخلوط کردن آن آسان است و قیمت مناسبی دارد.

مفاهیم علمی پوشش نسوزدر صنعت

STEULER-KCH در بحث مفاهیم نوآورانه پوشش نسوز در صنعت آهن و فولاد متخصص است. ما راه حل های سفارشی را برای انواع واحدهایی که با استفاده از فرایند کاهش مستقیم Midrex ، Energiron/HYL و Corex کار می کنند در دست داریم. مواد و سیستمهای نسوز ما چه در بخاری های گازی هوا و چه در فرآیند ، چه در اصلاح کننده ها و چه در قلب کارخانه (خود کوره شفت) مورد استفاده قرار می گیرند ، دقیقاً مطابق با نیازهای مشتریان ما در صنعت آهن و فولاد طراحی شده است.

ماتریس مولیت

درجه حرارت بالا با درجه حرارت بالا KE 92 UG/UGT ، با ماتریس مولیت پیوند خورده و محتوای SiO2 رایگان کمتر از ۰.۵، ، برای تولید فولادهای با کیفیت بالا و زمان ریخته گری طولانی در تولید اندازه های شمش بزرگ مناسب است. این مواد نسوز بسیار تخصصی از گسترش کانال ریخته گری و اجزای آلومین جلوگیری می کند و اطمینان می دهد که مشتریان باهوش ما به کیفیت مورد نیاز تولید دست می یابند.

ماتریس مولیت

تجربه چندین ساله ما و بهبود مستمر محصولات و خدمات ثابت ما گویای همه چیز است-STEULER-KCH راه حل های نسوز را به صورت جداگانه برای کاربردهای سخت در صنعت آهن و فولاد ارائه می دهد. همیشه در خط مقدم ذهن ما است: تمایل مشتریان ما برای بهینه سازی در دسترس بودن و بهره وری بلند مدت گیاهان و سیستم های اجزای آنها.

برای خرید چه اقدامی کنیم؟

پیشنهاد میشود همیشه و در همه حال با توجه به اینترنتی بودن فرایند خرید حتما با شماره های شرکت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید و از قیمتهای روز استعلام لحظه ای دریافت نمائید. ما در هر ۲۴ ساعت شبانه روز در خدمت شمائیم.  

 

خرید خاک نسوز در ایران

اطلاعات تماس:
  • تلفن همراه :۰۹۱۸۸۵۱۸۶۲۸
  • تلفن کارخانه : ۰۸۱۳۲۳۱۳۸۶۱
  • ایمیل : sales@hamedanmine.com
  • آدرس : همدان-کیلومتر ۴۵ جاده همدان.ملایر-شهرک صنعتی فاز ۲.

دنبال کردن صفحه اینستاگرامی ما | سیلیس صادراتی | سیلیس تصفیه آب | معرفی پاسارگاد سیلیس

 

لینک های مرتبط:

۵/۵ - (۱۵۰ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *