مقالات, مقالات سیلیسی

تهیه نانو ذرات سیلیس

تهیه نانو ذرات سیلیس

تهیه نانو ذرات سیلیس

تهیه نانو ذرات سیلیس – روش شناسی تهیه نانوذرات سیلیس: روش ژل سل برای تهیه مقرون به صرفه نانوسیلیس ، روش سل-ژل با استفاده از سیلیکات سدیم به عنوان پیش ماده دنبال شد (Tan et al. 2005؛ Venkatathri and Nanjundan 2009). در این آماده سازی از سیتریمونیوم بروماید (CTABr) به عنوان عامل پراکندگی و از ۱ N HCl به عنوان کاتالیزور استفاده شد. CTABr ، HCl و آب دیونیزه مخلوط شده ، به مدت ۴۵ دقیقه هم زده و به دنبال آن قطره محلول ۱ میلی لیتر سیلیکات سدیم با هم زدن در دمای اتاق اضافه می شود تا اینکه pH سیستم واکنش به ۸.۰ ~ برسد. سوسپانسیون سفید حاصل فیلتر شده و با آب دیونیزه شسته شد تا کل سدیم کلرید تشکیل شده از بین برود (شکل ۱). پودر تهیه شده خشک شد (۵۰ درجه سانتیگراد) و سپس به مدت ۴ ساعت در دمای ۷۰۰ درجه سانتیگراد خفه شد (Singh et al. 2012a، b). سرانجام ، پودر سفید با میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) ، پراش اشعه X (XRD) ، تکنیک های BET مشخص شد. ویژگی های ریخت شناسی دو نوع نمونه نانو سیلیس و ملات حاوی نانو سیلیس و بخار سیلیس با استفاده از SEM (LEO 438VP) در ولتاژ شتاب ۱۵-۲۰ کیلوولت مورد مطالعه قرار گرفت.

تهیه نانو ذرات سیلیس

تجزیه و تحلیل فرمول ساخت

تهیه نانو ذرات سیلیس

نمونه ها تحت فشار متغیر (VP) با پوشش طلا مورد تجزیه و تحلیل

قرار گرفتند تا هدایت سطح بهبود یابد. برای تجزیه و تحلیل SEM ، برش های نمونه ملات به طور مستقیم برش داده شده و در استون قرار گرفتند تا روند هیدراتاسیون قطع شود. نمونه های خشک شده بر روی یک نگهدارنده نمونه با یک میله دوتایی که نوار کربن را هدایت می کند ، رسوب داده شده تا میکروگرافهای آنها تولید شود. برای مطالعات XRD ، Rigaku make (DMax-2200) با منبع اشعه X از اشعه Cu Kα (λ = ۱.۵۴ λ) استفاده شد. برای تجزیه و تحلیل از نمونه پودر غربال شده ۷۵ میکرون استفاده شد. اندازه مرحله اسکن ۰.۰۲ درجه بود ، در دامنه ۲θ از ۵ تا ۸۰ درجه. ولتاژ و جریان لوله اشعه X به ترتیب در ۴۰ کیلوولت و ۴۰ میلی آمپر ثابت شد.

 

ویژگی نانو سیلیس

سطح ویژه پودر نانوسیلیس با BET (مدل Adsotrac DN-04 ، Microtrac SSA ، ایالات متحده آمریکا) مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. عکس. ۱ شکل ۱ نمودار جریان سنتز. تصویر در اندازه کامل مقاومت فشاری از قالب های مکعب استاندارد (۵۰ × ۵۰ × ۵۰ میلی متر) برای تهیه نمونه های ملات جهت تعیین مقاومت فشاری استفاده شد. نسبت مخلوط سیمان و ماسه در ملات در کل ۱: ۳ بود. نسبت آب به سیمان برای همه نمونه ها ۰.۴ ثابت شد. علاوه بر این نانو سیلیس ۱.۰ ، ۲.۰ و ۳.۰ درصد وزن سیمان بود. محتوای آب در کلوئید-NS در محاسبه نسبت مخلوط در نظر گرفته شد. مکعب ها پس از پخت در دمای ۱ ۲۰ ۲۰ درجه سانتیگراد و بیش از ۹۵ of رطوبت نسبی به مدت ۲۴ ساعت و پس از غوطه ور شدن در آب در دمای ۱ ۲۰ ۲۰ درجه سانتیگراد تا زمان آزمایش قالب گیری شدند. برای تعیین میانگین مقاومت در برابر فشار از سه نمونه استفاده شد.

This site is using SEO Baclinks plugin created by Cocktail Family

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.